Wnętrze na czasie, czyli wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

Modny materiał we wnętrzu:

Kamień – podobnie jak moda na drewno, nie przemija moda na kamień, wpisująca się bez wątpienia w styl poszanowania natury oraz zasobów naturalnych. Kamień we wnętrzu to już nie tylko podłogi, kominki i blaty, ale również interesująca dekoracja ścian. Łupek, piaskowiec, trawertyn czy inne rodzaje kamieni stają się ozdoba salonów, kuchni, łazienek. Jeśli gustujemy w kamieniu, istotne jest, że do ozdoby nie zawsze używać musimy kamienia naturalnego. Producenci oferują szeroką gamę płytek kamieniopodobnych – wykonane z naturalnych kruszyw i barwników, do złudzenia imitują kamień pod względem faktury i wyglądu. Podobnie jest z płytkami ceramicznymi. Ściany i podłogi wykonane z kamienia lub materiałów podobnych komponują się świetnie z materiałami z drewna, z barwami naturalnymi czy ze stalą i szkłem. Struktura kamienia znakomicie wpasowuje się w projekty stylowych łazienek, łazienek typu spa, pokojów kąpielowych.

Modne bycie eko:

Oszczędzanie wody – wpływ trendów eko widoczny jest również w pracy projektantów i inżynierów baterii umywalkowych, wannowych, prysznicowych i kuchennych. Jak najmniejsze zużycie wody to cel, jaki stawiają sobie producenci. Standardowa bateria ma przepływ wody ok. 12 litrów na minutę, modele ekologiczne natomiast potrafią zmniejszyć ten przepływ nawet do 4 litrów.

Modne nowoczesne światło:

Oświetlenie LED – najnowocześniejsze źródła światła LED zostały dopracowane do perfekcji, dzięki czemu te niewielkich rozmiarów źródła mogą dawać tak dużo światła jak halogeny, świetlówki i tradycyjne żarówki. Szalenie ważne są estetyczne walory oświetlenia LED dla wnętrza, są elementem dekoracyjnym opraw oświetleniowych, ich niewielki rozmiar pozwala na instalowania ich w oczkach oświetleniowych i listwach, emitują niewielką ilość ciepła, więc można lokalizować je w meblach czy wnękach, gdzie pięknie eksponują urodę form i faktur. Postęp technologiczny sprawił, że LED to już nie tylko mała dioda, ale żarówka, z powodzeniem zastępująca halogeny i świetlówki, a minimalne zużycie prądu jest jej ogromna zaletą wpisującą się w tak popularny trend eko.

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4

Marengo Architektura Wnętrz

Najnowsze komentarze