Wnętrze na czasie, czyli wnętrzarskie trendy na rok 2015 cz.4
Modny materiał we wnętrzu:
Kamień – podobnie jak moda na drewno, nie przemija moda na kamień, wpisująca się bez wątpienia w styl poszanowania natury oraz zasobów naturalnych. Kamień we wnętrzu to już nie tylko podłogi, kominki i blaty, ale również interesująca dekoracja ścian. Łupek, piaskowiec, trawertyn czy inne rodzaje kamieni stają się ozdoba salonów, kuchni, łazienek. Jeśli gustujemy w kamieniu, istotne jest, że do ozdoby nie zawsze używać musimy kamienia naturalnego. Producenci oferują szeroką gamę płytek kamieniopodobnych – wykonane z naturalnych kruszyw i barwników, do złudzenia imitują kamień pod względem faktury i wyglądu. Podobnie jest z płytkami ceramicznymi. Ściany i podłogi wykonane z kamienia lub materiałów podobnych komponują się świetnie z materiałami z drewna, z barwami naturalnymi czy ze stalą i szkłem. Struktura kamienia znakomicie wpasowuje się w projekty stylowych łazienek, łazienek typu spa, pokojów kąpielowych.
Modne bycie eko:
Oszczędzanie wody – wpływ trendów eko widoczny jest również w pracy projektantów i inżynierów baterii umywalkowych, wannowych, prysznicowych i kuchennych. Jak najmniejsze zużycie wody to cel, jaki stawiają sobie producenci. Standardowa bateria ma przepływ wody ok. 12 litrów na minutę, modele ekologiczne natomiast potrafią zmniejszyć ten przepływ nawet do 4 litrów.
Modne nowoczesne światło:
Oświetlenie LED – najnowocześniejsze źródła światła LED zostały dopracowane do perfekcji, dzięki czemu te niewielkich rozmiarów źródła mogą dawać tak dużo światła jak halogeny, świetlówki i tradycyjne żarówki. Szalenie ważne są estetyczne walory oświetlenia LED dla wnętrza, są elementem dekoracyjnym opraw oświetleniowych, ich niewielki rozmiar pozwala na instalowania ich w oczkach oświetleniowych i listwach, emitują niewielką ilość ciepła, więc można lokalizować je w meblach czy wnękach, gdzie pięknie eksponują urodę form i faktur. Postęp technologiczny sprawił, że LED to już nie tylko mała dioda, ale żarówka, z powodzeniem zastępująca halogeny i świetlówki, a minimalne zużycie prądu jest jej ogromna zaletą wpisującą się w tak popularny trend eko.
Najnowsze komentarze