Wnętrze na czasie, czyli wnętrzarskie trendy na rok 2015

Eksperci zajmujący się wnętrzami co roku przygotowują dla nas zestawienie tego co jest modne i trendy w danym roku. Dla koneserów wnętrz na czasie, jest to pomocne przy zakupie dodatków, elementów wyposażenia, materiałów. Dla nas stanowić ma inspirację oraz być wskazówką, aby kreując wnętrza kierować się w stronę nowości. Rzecz jasna umiarkowanie oraz z gustem.

Modny kolor we wnętrzu:

Niebieski – „blue is a new black”, jak mówią znawcy trendów. Niebieski z dumą zawitał na salony i wszystko wskazuje na to, że pozostanie w nich na dłużej. Oznacza to, że powoli odchodzą na drugi plan szarości i beże. Ich miejsce zastąpi niebieski w przeróżnych odcieniach. Dżinsowy, kobaltowy, miętowy, granat, morski, turkusowy, błękitny, indygo,…Pojawia się na ścianach, w elementach dekoracyjnych, w tapicerowanych meblach, tkaninach. Tak błyskotliwa kariera tego koloru prawdopodobnie wywodzi się z popularnego trendu poszanowania natury, docenianiem naturalnych materiałów, kolorów wywodzących się z natury.

Biały – najbardziej uniwersalny kolor we wnętrzu, doskonale komponuje się z innymi kolorami oraz wieloma materiałami, a mnogość nazewnictwa i odcieni przyprawia o zawrót głowy, jednocześnie dając pewność, że każdy wybierze odcień trafiający w jego gusta. Połączenie bieli z czernią to klasyczna i ponadczasowa kombinacja, która sprawdzi się we wnętrzu glamour. Biel jest stworzona do podkreślenia nieskazitelności wnętrz minimalistycznych, znakomicie komponuje się również w ciepłych wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Nie możemy również zapomnieć o bardzo istotnej zalecie bieli – optycznie powiększa malowaną przestrzeń, odbija światło, co daje wrażenie większej przestrzeni. Znakomicie nadaje się zatem do małych i ciemnych mieszkań.

Pastele – furorę zaczynają robić także wszelkie odcienie pastelowe.

wnętrzarskie trendy na rok 2015

wnętrzarskie trendy na rok 2015

wnętrzarskie trendy na rok 2015

wnętrzarskie trendy na rok 2015

Marengo Architektura Wnętrz

Najnowsze komentarze