W STRONĘ EKO!!! PLASTIK.

Nie każdy wie, że co minutę do mórz i oceanów trafia pełna śmieciarka plastikowych odpadów, a obecnie na świecie recyklingowi poddawane jest jedynie ok. 15% plastiku. Produkcja plastiku do 2025 roku ma wzrosnąć o 300%!!!

Jakby na to nie spojrzeć we współczesnym świecie ciężko jest nam obejść się bez plastiku. Sklepy zalewa ogrom plastikowych opakowań, produktów, sprzętów, zabawek. Bo fajnie kupować produkty pakowane w plastik. My też lubimy  Ale warto również myśleć rozsądnie i dostrzec, że codzienne zakupy opakowane w plastik, to ogromne, porażające wręcz ilości w mikroskali naszego własnego gospodarstwa domowego. Spróbujmy sobie wyobrazić jak wielką ilość plastikowych śmieci musi generować jeden blok, osiedle, czy miasto. A potem skonfrontujmy tą ilość w odniesieniu do ilości ludzi na świecie.

Jesteśmy od plastiku najzwyczajniej uzależnieni. Bo do niego przyzwyczaił nas rynek produktów, które kupujemy. Ale małymi krokami do celu. Lata temu żyliśmy bez niego, więc plastik możemy choć trochę zacząć ograniczać lub wyeliminować z naszego życia, niektóre opanowane w plastik produkty.

My od ponad dwóch lat prawie zupełnie przestaliśmy kupować wodę w jednorazowych, plastikowych butelkach. Pijemy filtrowaną wodę z kranu, a w teren i na spotkania zabieramy wodę w butelkach wielokrotnego użycia. Przykładamy również uwagę do tego, jak zapakowane są produkty, które kupujemy oraz z czego wykonane zostały opakowania i czy nadają się do recyklingu. Staramy się ograniczyć konsumpcję oraz rozważnie segregujemy odpady

.

Zachęcamy do drobnych eko działań, bo warto dać od siebie choć trochę odetchnąć Ziemi

Najnowsze komentarze