Urządzenia przydatne w domu inteligentnym

Współczesne domy pełne są urządzeń, sprzętów i instalacji wymagających od użytkowników obsługi ręcznej lub za pomocą licznych pilotów. Inteligentne systemy integrują ich działanie, sprowadzając obsługę do jednego panelu sterującego, smartfona czy tabletu. Dzięki temu korzystanie z nich jest przyjemniejsze i mniej kłopotliwe. Ponadto współdziałanie różnych urządzeń powoduje, że inteligentny dom ”myśli” za domowników i wykonuje za nich wiele czynności automatycznie. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na poprawę komfortu życia, ale również pozwala na realne oszczędności.

Panele dotykowe: Łączą funkcję centrali sterującej urządzeniami domu oraz stacji informacyjnej, na rynku dostępne są modele, pozwalające na pozostawianie wiadomości głosowych.

Kamery: Pozwalają na stały monitoring wnętrza domu i jego otoczenia. Przydatne, gdy przebywamy w pracy, na urlopie, często poza domem.

Czujniki ruchu: Używane zwykle w instalacjach oświetleniowych oraz klimatyzacji. Pozwalają uzyskać duże oszczędności w gospodarowaniu energią.

Stacje pogodowe: Stosowane głównie do sterowania praca instalacji grzewczej. Dostarczają informacji o zmianach pogody.

Systemy nawadniania wyposażone w czujniki wilgotności. Doskonale sprawdzają się w systemach automatycznego nawadniania, reagują na zmiany pogody i stopień wilgotności gleby. Pozwalają na oszczędne użycie wody.

Mo_10001 copy

Marengo Architektura Wnętrz

Najnowsze komentarze