TRENDY WNĘTRZARSKIE 2023 – STONOWANIE I DYNAMICZNIE, OBŁE KSZTAŁTY, JAKOŚĆ MATERIAŁÓW, EKO, JAPANDI I DESIGNERSKIE AKCESORIA DLA ZWIERZĄT

CZ.2.

  1. Designerskie akcesoria i legowiska dla zwierząt – od lat na rynku dostępne były różnorodne kocie i psie legowiska, drapaki, dozowniki, poidełka, zabawki, które mogli byśmy dostosować do wystroju wnętrza. Obecnie zwierzakowi we wnętrzu ma być z nami jeszcze lepiej. Akcesoria dla naszych pupili są teraz bardziej designerskie, wygodne i dostosowane do specjalnych wymagań zwierząt. Stąd pojawiają się projektowane w meblach miejsca na legowisko, skomponowane z aranżacją i nawykami pupila, wygodne poduchy, specjalne przejścia, oryginalne aranżacje wnętrza szaf lub przestrzeni pod schodami, czy kąciki do zabawy dla zwierząt. Automatyczne poidełka i dozowniki karmy też stają się codziennością. Czy specjalny stojak na miskę. Do tego jeszcze oczywiście wszystkie niezbędne dodatki, zabawki, ubranka i akcesoria potrzebne do zapewnienia zwierzakom komfortu, właściwej pielęgnacji, rozwoju, rozrywki oraz zabawy.
  2. Modny materiał – marmur – najlepiej z zestawieniu z drewnem. Ten szlachetny kamień powraca do wnętrz jako ukłon w stronę stylistyki angielskiej. Tak marmur jest obecny we wnętrzach od lat, ale teraz jest go jeszcze więcej. Pojawia się nie tylko jako elegancka i ponadczasowa ozdoba pełniąca funkcję blatu kuchennego. Możemy nim również wykańczać ściany kuchni i łazienek, blaty mebli i półki. Najlepiej w zestawieniu z bardzo modnym obecnie drewnem w kolorze mlecznej czekolady. Odchodzimy od marmurów nam znanych. Carraryjską biel z czarnymi żyłkowaniami lepiej zastąpić kamieniem z wzorami, często rzadko spotykanymi w oryginalnej i niecodziennej kolorystyce.
  3. Wygodne i komfortowe domowe biuro – pandemia wywróciła świat do góry nogami i zmieniła sporo naszych przyzwyczajeń. Jedną z większych zmian jest praca w domu, która dla niektórych stała się codziennością. Teraz laptop postawiony na stole to zdecydowanie za mało. Szukamy w domach miejsca do zaaranżowania miejsca do pracy, które ma być komfortowe i ergonomiczne, przytulne i elegancki, w pewnym stopniu oddzielone od życia osobistego, ale równocześnie skomponowane z wyglądem całego wnętrza. Domowe home office musi być koniecznie wyposażone w odpowiedni fotel biurowy, biurko ( a najlepiej biurko z regulowaną wysokością), właściwe oświetlenie. Przyda się zapewne również miejsce na sprzęt biurowy i półki lub regał. Dla wydzielenia przestrzeni warto skorzystać z parawanów lub mobilnych ścianek działowych.
  4. Ściana reprezentacyjna, ściana na pokaz – praca zdalna, ale również aplikacje, które pokazują nas oraz nasze otoczenie, wymogły na wnętrzach stworzenie ściany pokazowej, mającej stanowić tło dla telekonferencji, wirtualnych spotkań, czy nagrań na portale społecznościowe. Ściana która ma mówić coś o nas, estetycznie reprezentować nasze domowe zacisze, gustowanie podkręcać przestrzeń, w której żyjemy. W tym temacie niezawodne będą tapety, fototapety i ściany w ulubionym kolorze. Dodatkowo ścianę taką wzbogacić możemy o komodę lub półki, obrazy, plakaty, grafiki, fotografie. Mile widziane będą również pamiątki z podróży, talerze, donice z roślinami, osobiste gustowne bibeloty.
  5. Domowe spa – wellness w domu? Dlaczego nie? W życiu pełnym pędu, napięć, problemów, warto choć na chwilę się zatrzymać i poświęcić czas sobie. Troska o nasz dobrostan powinna stać się naszym nawykiem. Dbanie o ciało, ale również o duszę staje się modne. A to bardzo dobra zmiana. Dodatki we wnętrzu w stylu ekskluzywnego spa zachwycą spokojem, harmonią oraz pięknymi, kojącymi zmysły zapachami. Światło wprawi nas w nastrój relaksu, a zapach świecy odpręży. Naszą oazą relaksu ma stać się łazienka lub pokój kąpielowy, skąd po odprężających rytuałach otuleni kaszmirowym kocem przejdziemy z filiżanką herbaty lawendowej na wygodną sofę, a potem do przytulnego łóżka tonąc w bawełnianej pościeli. Takie trendy lubimy najbardziej 

Najnowsze komentarze