TRENDY WNĘTRZARSKIE 2023 – STONOWANIE I DYNAMICZNIE, OBŁE KSZTAŁTY, JAKOŚĆ MATERIAŁÓW, EKO, JAPANDI I DESIGNERSKIE AKCESORIA DLA ZWIERZĄT

Trendy wnętrzarskie nie zmieniają się nagle, ale stopniowo ewoluują. Zależą równocześnie od mody i lubianych stylów, ale przede wszystkim od potrzeb Klientów i preferowanej przez nich estetyki, która zostaje wprowadzona do mieszkań i domów, przestrzeni publicznej i miejsc pracy. Aktualne trendy wnętrzarskie to najzwyczajniej to co jest dla nas komfortowe i nam się podoba. Coś zostaje na dłużej, bo się sprawdziło. Coś przeminie bezpowrotnie lub się znudzi. Czym zaskoczą nas wnętrzarskie i designerskie trendy na rok 2023?

  1. Łuki, obłości i organiczne kształty – podobno jest to łagodne i wyważone nawiązanie do modernizmu lub powrót do natury, gdzie wszędzie dominują organiczne kształty. Minimalizujemy kąty proste i ostre załamania na rzecz łuków, łagodnych przejść, kulistych kształtów. Znakomicie odnajdą się tutaj okrągłe stoliki kawowe, miękkie i obłe kształty sof, foteli i puf, tapety z geometrycznymi wzorami, kuliste kształty lamp.
  2. Kolory z pazurem – aranżacje, które są zarazem stonowane i dynamiczne to jeden z gorących trendów wnętrzarskich 2023 roku. Owszem trudno pogodzić te przeciwieństwa, ale jest to możliwe. Sposobem na to jest stworzenie wyciszonej bazy materiałów jak podłoga, ściany i większość mebli np. w kolorach złamanej bieli, szarości, jasnego brązu, a następnie uzupełnienie ich żywymi kolorami, które dodadzą wnętrzu dynamiki i przyciągną wzrok. Jako kolor ściany, tapicerka mebli, poszewka poduszki, osłonka donicy, wazon, dywan, czy sofa. Wspaniale sprawdzą się tutaj takie kolory jak morska zieleń, intensywny żółty, róż, czy kolor roku 2023 Viva Magenta.
  3. Styl japandi – czyli minimalizm w przytulnym wydaniu. Wnętrza proste, uporządkowane, jasne i przytulne. Skupienie się na jakości materiałów oraz detalu. Naturalne materiały, jasne kolory, prostota form. Znakomicie sprawdzą się tutaj kolory takie jak kremy, stonowane biele, szarości i jasne drewno. W dodatkach dominować będą drewniane podłogi, wiklinowe lampy i dodatki, tkaniny z lnu, wełny i bawełny, bambusowe i rattanowe meble oraz żywe, zielone rośliny. Wprowadzenie zasady „less is more” może okazać się sposobem na piękne wnętrze oraz stylem życia.
  4. Nurt eko w nowym wydaniu!!! – urządzamy wnętrza z materiałów naturalnych, sprawdzonych, certyfikowanych, z recyklingu. W aranżacjach pojawią się elementy wyposażenia i materiały wykonane z drewna, rattanu, wełny, lnu, kamienia. Popularne są również meble z tzw. drugiej ręki, którym damy nowe życie. Modne jest wykorzystywanie we wnętrzach materiałów i produktów z recyklingu, organicznych, z tektury i sklejki oraz farb i podłóg bez substancji szkodliwych. Ale to już było. Z nowości w nurcie eko jest świadome i uważne kupowanie oraz gospodarowanie odpadami, segregowanie odpadów, a wraz z nimi różnorodne systemy ułatwiające nam segregowanie śmieci w domu, uważne czytanie etykiet, sprawdzanie składu produktów, szukanie produktów przyjaznych środowisku, oszczędzanie wody i energii, ograniczenie konsumpcjonizmu.
  5. Meble i dodatki vintage – czyli nie wyrzucamy, tylko odnawiamy. Perełki designu znalezione na śmietnikach poddane renowacji wracają na salony i wspaniale odnajdą się w nowoczesnych lub eklektycznych aranżacjach, czy wnętrzach w stylu lat 70-tych. Meble z pchlego targu, z piwnicy, ze strychu, przedmioty z historią. W dobrym tonie jest własnoręczne odnawianie lub korzystanie w usług lokalnych fachowców. Unikamy jednak babcinego nadmiaru i przesytu, na rzecz charakternego detalu jak dobrze odnowiony fotel Chierowskiego, czy szkło Habrowego.

Najnowsze komentarze