Spacer wirtualny- nowatorska technologia

Nowatorska technologia przedstawienia projektu- spacer wirtualny. Wirtualna wycieczka lub też spacer wirtualny składa się z wcześniej przygotowanych wirtualnych panoram:

spacer wirtualny po kawalerce w krakowie

spacer wirtualny po kawalerce w Krakowie

Panorama wirtualna – połączone ze sobą zdjęcia wykonane tak, aby dać oglądającemu wrażenie realnego (z zachowaniem perspektywy) widoku z możliwością obrotu o 360°.

Istnieje kilka sposobów wykonania takiego zdjęcia:

  • jedno zdjęcie – wykonuje się aparatem fotograficznym zaopatrzonym w przystawkę lustrzaną odbijającą pierścieniowo obraz. Traci się tutaj jednak dużo na jakości, a także brak tutaj obrazu góry i dołu planu.
  • pełne panoramy wykonywane aparatami cyfrowymi. Na ogół wykonuje się 16 zdjęć na jedną panoramę. Zdjęcia następnie są łączone ze sobą odpowiednim programem, następnie edytowane w komputerze.
  • panoramy sferyczne – umożliwiają oglądanie obrazu w pełnym zakresie 360°, dotyczy to także obrazu góry i dołu.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Panorama_wirtualna

Użytkownik spaceru wirtualnego ma więc nie tylko możliwość oglądania statycznych obrazków, lecz może interaktywnie „spacerować” po projekcie. Dzieje się to za pomocą odnośników, po kliknięciu na nie „przemieszczamy” się pomiędzy poszczególnymi panoramami. Daje nam to możliwość dokładniejszego obejrzenia projektu, oraz zaglądnięcia „w każdy kąt” naszego przyszłego mieszkania lub domu.

Spacer wirtualny po kawalerce w Krakowie- KLIKNIJ

Marengo Architektura Wnętrz

www.marengo-architektura.com


, , , , ,

Najnowsze komentarze