• 1 of 14

  • 2 of 14

  • 3 of 14

  • 4 of 14

  • 5 of 14

  • 6 of 14

  • 7 of 14

  • 8 of 14

  • 9 of 14

  • 10 of 14

  • 11 of 14

  • 12 of 14

  • 13 of 14

  • 14 of 14

W STYLU MODERN CLASSIC

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA REMONTOWANYCH POMIESZCZEŃ WNĘTRZA DOMU W OSIECZANACH – KUCHNI I POKOJU DZIENNEGO Z JADALNIĄ.

Tematem prac projektowych była aranżacja dwóch pomieszczeń strefy dziennej domu – kuchni oraz pokoju dziennego. Za zadanie mieliśmy uzupełnić obecną, dosyć skromną zabudowę mebli kuchennych o meble do przechowywania i blaty robocze w dużej ilości oraz aby połączyć ze sobą obydwa projektowane pomieszczenia. Do tej pory łączyło je jedynie niewielkie okienko kuchenne, które zupełnie się nie sprawdzało. Stylistyka stanowiąca inspiracje dla wnętrza to modern classic. Prace projektowe obejmowały metraż 43,33m2.

Główną wytyczną dla projektu było połączenie ze sobą kuchni i pokoju dziennego z wytyczeniem miejsca na stół w jadalni i wyspy kuchennej. Likwidacja ściany pomiędzy pomieszczeniami w znacznym stopniu ułatwiła komunikację pomiędzy nimi. Zabieg ten wraz z zastosowaniem na podłodze jednorodnej okładziny w postaci jasnych, drewnopodobnych płytek gresowych dały efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Odpowiednio rozplanowane oświetlenie uzupełniło aranżację i dało możliwość podzielenia światła na oświetlenie główne, funkcjonalne (robocze) i dodatkowe nastrojowe. Paleta jasnych kolorów w ciepłej tonacji nadała wnętrzu świeżości i nowoczesności, ale wpasowała się w istniejące elementy wnętrza, takie jak drewniany strop w pokoju dziennym, stolarka okienna i drzwiowa. Na uwagę zasługuje kuchnia utrzymana w monochromatycznej kolorystyce ciepłej bieli i jasnych beży z gustownie frezowanymi frontami oraz przepiękną granitową okładziną ścienną i blatami Shivakashi Ivory Brown.

Nasze rady:

Usuwanie ścian w celu zmiany funkcji pomieszczeń, osiągnięcia wrażenia większej i bardziej otwartej przestrzeni użytkowej, poprawy komunikacji pomiędzy pomieszczeniami.

Bardzo często likwidacja, przesunięcie lub skrócenie ściany we wnętrzu daje nowe możliwości dla stworzenia korzystniejszego niż pierwotny układu aranżacyjnego. Najczęściej zmiany w ścianach w remontowanych wnętrzach mają na celu połączenia ze sobą dwóch pomieszczeń, a co za tym idzie zwiększenie funkcjonalności danej przestrzeni. Planując wszelkie wyburzenia ścian, należy jednak pamiętać, aby ocenić rodzaj ściany, w którą zamierzamy ingerować. Bez uszczerbku na konstrukcji wnętrza oraz całego budynku usunąć mianowicie możemy większość ścian działowych. Ale i tak zalecane jest skonsultowanie tych wyburzeń z odpowiednimi branżystami. Co jednak, kiedy planowana do wyburzenia ściana okazuje ścianą konstrukcyjną nośną? Zgodnie z prawem budowlanym ścian nośnych nie usuwamy na własną rękę, nie możemy również ingerować w ich strukturę tworząc np., wnęki dekoracyjne czy inne otwory. Ściany nośne przenoszą obciążenia budynku oraz dają stabilność jego całej konstrukcji, a wszelkie nieprzemyślane działania zaburzające ich strukturę, mogą okazać się przyczyną naruszenia konstrukcji całego budynku, co będzie widoczne w postaci pęknięć ścian, szpar na łączeniu ścian i stropów, zmian pionów ścian, czy uginania się stropów. Zaburzenie nośności konstrukcji budynku może również grozić katastrofą budowlaną. Planując wyburzanie każdej ściany we wnętrzu, zmiany te należy skonsultować ze specjalistą. Przy ściankach działowych wystarczy porada wykonawcy ( ekipy budowlano-remontowej) lub projektanta. Wyburzenie całkowite lub częściowe ściany nośnej budynku należy skonsultować z uprawnionym architektem i konstruktorem, gdyż wiązać się to będzie z zaprojektowaniem nowej konstrukcji nośnej, która zastąpi wyburzona ścianę i zapewni stabilność i bezpieczeństwo budynku.

Materiał graficzny wykorzystany w projekcie:

https://desenio.pl/pl/plakaty/botanika/bezowe-liscie

https://desenio.pl/pl/plakaty/sztuka/bezowe-i-szare-ksztalty

Project Details

  • Dom jednorodzinny (wybrane, remontowane pomieszczenia): 43,33 m2 Osieczany.
  • Kolorystyka: ciepła biel, jasne drewno, delikatny beż, granit, detale koloru szarego i czarnego oraz elementy drewniane istniejące.
  • Materiały:płytka podłogowa gresowa imitująca drewno dąb bielony, płyta mdf lakierowana na półmat na kolor ciepła biel RAL 9001, płyta fornirowana i drewno w kolorze dąb sonoma, kamień naturalny granit Shivakashi Ivory Brown, farba do ścian i sufitów Flugger, tapeta Vycon Herringbone Y46960HB Donegal Grey, tafla lustra, stal malowana proszkowo na kolor czarny, stal chromowana, stal satynowa, szkło białe, tworzywo sztuczne, tkaniny tapicerskie, tkaniny firan i zasłon.
  • Główne akcenty dekoracyjne: monochromatyczna paleta barw palety ciepłe biele, beże i kremy z wyraźnymi akcentami koloru czarnego, stylizowane frezowane ramki na frontach mebli kuchennych, delikatne i subtelne uchwyty meblowe, kamień naturalny w kolorystyce spójnej z aranżacją, tapeta, strop drewniany z belkami sufitowymi, roślinność.

Publikuj projekt