• 1 of 19

  • 2 of 19

  • 3 of 19

  • 4 of 19

  • 5 of 19

  • 6 of 19

  • 7 of 19

  • 8 of 19

  • 9 of 19

  • 10 of 19

  • 11 of 19

  • 12 of 19

  • 13 of 19

  • 14 of 19

  • 15 of 19

  • 16 of 19

  • 17 of 19

  • 18 of 19

  • 19 of 19

STYL RUSTYKALNY W NOWOCZESNYM WYDANIU

PROJEKT WNĘTRZA WYBRANYCH POMIESZCZEŃ DOMU JEDNORODZINNEGO. ARANŻACJA STYLOWA I NOWOCZESNA, INSPIROWANA STYLEM RUSTYKALNYM I BOHO.

Remont domu to zawsze wielkie wydarzenie. Pojawia się pytanie – jak bardzo jesteśmy przywiązani do sprawdzonych i towarzyszących nam przez lata materiałów wyposażenia, układu ścian, oświetlenia, mebli, kolorystyki, dekoracji. Są to elementy nierozerwalnie związane z naszym życiem, rodziną, domowymi pupilami, wydarzeniami, wspomnieniami, marzeniami. Czy wartości sentymentalne wnętrza, ustąpią z drogi dla nowego i świeżego pomysłu na aranżację? Jak intensywnie chcemy ingerować w lokal? Czy wystarczy lekki lifting stanu istniejącego i korekta bieżącego stanu istniejącego, czy ingerencja we wnętrze będzie większa, zawierać będzie wyburzenia, zmianę funkcji, nowe materiały wykończeniowe, meble, oświetlenie i dekoracje. W jakim stanie są istniejące ściany, podłogi, instalacje, okna i drzwi, wykończenia? Jaka stylistyka jest tą wymarzoną? Tym razem tematem prac projektowych był remont wybranych pomieszczeń parteru domu: pokoju dziennego z jadalnią, kuchni, wiatrołapu, garderoby i łazienki o łącznym metrażu ok. 55,00m2.

Inspiracje stylem rustykalnymi i boho. Z zachowaniem wybranych elementów stanu istniejącego. Ma być nowocześnie, ale też przytulnie, bo projektujemy miejsce dla rodziny mieszkającej w domu na stałe (rodzice) i przyjeżdżającej na kilka dni (dzieci oraz wnuki) oraz gości. I oczywiście dla domowego pupila, który jest pełnoprawnym członkiem rodziny, czyli psa. Projektowana aranżacja nawiązuje zatem delikatnie do klimatu wiejskiego/rustykalnego/boho, z dobrym smakiem i w dobrym stylu. Układ ścian został lekko zmieniony i przeprojektowany, zgodnie z wytycznymi Klientów, aby móc powiększyć pokój dzienny i zaplanować w nim strefę jadalnianą oraz narożną, rodzinną sofę wraz z fotelem, a pomniejszyć komunikację (przedpokój/wiatrołap i garderobę). Dodatkową przestrzeń uzyskaliśmy również wyburzając istniejący kominek w pokoju dziennym oraz piec w kuchni. Przestrzeń dzienna, dzięki temu zabiegowi zyskała nieco przestronności, nie tracąc przy tym miłego, rodzinnego, domowego klimatu. W kuchni zaprojektowane zostały nowe meble kuchenne, dostosowane do istniejących we wnętrzu instalacji. Stylizowane fronty meblowe, dekoracyjne gałki i uchwyty meblowe oraz małe kafelki kreują rustykalny klimat kuchni. Meble w dwóch odcieniach (białe i dębowe) zaprojektowane w pokoju dziennym i jadalni nadają aranżacji przytulności i stylu, bez zbędnego przytłoczenia. Ściany w wyważonym odcieniu ciepłej bieli/jasnego beżu, z dodatkowymi powierzchniami ścian wykończonymi deską podłogową lub panelami tapicerowanymi. Gustowna drewniana podłoga (istniejąca) poddana oczyszczeniu, konserwacji z uzupełnieniem brakujących elementów podłogi wynikających z usunięć ścian działowych. O indywidualizm aranżacji troszczą się dodatki dekoracyjne i elementy wystroju należące do właścicieli domu jak pamiątki z podróży, prezenty, ikony, obrazy, lustra, drobne meble. Całość uzupełniona o dodatki stylizujące aranżację, czyli pledy, poduszki, dywaniki, bieżniki, lampy, wazony i misy, tworząc znakomitą kompozycję wnętrzarską oraz komfortową, domową atmosferę, w której spędza się same miłe chwile i do której z radością i wytęsknieniem się wraca.

Nasze rady:

Panele tapicerowane we wnętrzu. Modny dodatek wnętrza.

Sprawdzające się w każdej stylistyce, obfitujące w mnogość wzorów, kształtów, kolorów, tapicerek i ogólnie dostępne. Panele tapicerowane, które zadomowiły się w naszych wnętrzach, stanowiąc dekorację ścian, pomysłowy element wyposażenia oraz ich zabezpieczenie. Najczęściej stosujemy je w strefach wejściowych, gdzie spełniają funkcję ochrony ścian przez zabrudzeniem i uszkodzeniem oraz dekorują i podkreślają stylistykę aranżacji. Idealne są również w sypialniach jako dekoracja ścian oraz w roli zagłówka/wezgłowia łóżka. Lubiane również w pokojach dzieci i nastolatków, jako oryginalny pomysł na ścianę, jej zabezpieczenie przed zabrudzeniem oraz zachowanie przytulności w strefie przy łóżku.

Materiał graficzny wykorzystany w projekcie: obrazy i grafiki będące w posiadaniu Klientów.

Project Details

  • Dom jednorodzinny (wybrane pomieszczenia): 55m2, Trzebunia.
  • Kolorystyka: biel, ciepła biel, jasne beże, jasne szarości, naturalne drewno, kolor czarny.
  • Materiały:deska podłogowa dębowa, płytki gresowe 60x60cm i 25x70cm szare, płytki gresowe drewnopodobne, płyta meblowa mdf lakierowana na półmat/satynę na kolor biały frezowana i gładka, drewno, płyta fornirowana wybarwiana pod kolor paneli podłogowych, szkło hartowane przezroczyste, farba ścienna w kolorze ciepła biel, płytki ceramiczne kafelki beżowe/cappuccino dekoracyjne, panele tapicerowane, gałki i uchwyty czarne w stylu wnętrza, listwy przypodłogowe pcv białe, stal szczotkowana lub aluminium, stal anodowana biała, stal satyna/inox, sklejka, wiklina, sznurek, lustra, materiał tekstylny tkanina imitująca len/gruby len/boucle, materiał tekstylny tkanina imitująca zamsz/welur, tworzywo sztuczne,, tkaniny tekstylne dodatkowe z naturalnych materiałów – len, bawełna, wełna i w naturalnej kolorystyce.
  • Główne akcenty dekoracyjne: ciepła biel ścian, białe meble, drewno naturalne, cegła, płytki/kafelki ceramiczne, dekoracyjne fronty meblowe, czarne gałki i uchwyty, lustra, obrazy i ikony, poduszki, narzuty, pledy, wazony z suszkami, wiklinowe kosze, ozdoby ze sznurka, drewniane lampy, dywany i chodniki.

Publikuj projekt