Styl rustykalny
PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA W KRAKOWIE. ARANŻACJA INSPIROWANA STYLEM RUSTYKALNYM.
Tematem prac projektowych była aranżacja wnętrza nowego mieszkania, zlokalizowanego na jednym z nowobudowanych osiedli w Krakowie. Inwentaryzacja przeprowadzona została na podstawie pomiarów lokalu w stanie deweloperskim. Układ funkcjonalny został zaplanowany bardzo dokładnie. A wszystko po to, aby w każdym z pomieszczeń znaleźć komfortowy, praktyczny i satysfakcjonujący Klientów układ aranżacyjny oraz uzyskać odpowiednią ilość mebli do przechowywania, przy równoczesnym zachowaniu wysokich walorów wizualnych projektu. Istotną i bardzo trafną zmianą w lokalizacji ścian było wyburzenie ściany działowej pomiędzy przedpokojem, a wc i zastąpienie jej trzy skrzydłowymi drzwiami przesuwnymi. Utworzona dzięki temu zabiegowi przestrzeń o nowej funkcji – pomieszczenia gospodarczego i garderoby, było dokładnie tym elementem wnętrza, którego nam w mieszkaniu tak bardzo brakowało. Projekt dotyczył 49,10m2 wnętrza mieszkania: salonu z aneksem kuchennym i jadalnią, przedpokoju, sypialni, pomieszczenia gospodarczego z funkcją garderoby i łazienki.
Projekt wnętrza nawiązuje do stylu rustykalnego. Wprowadzając do wnętrza elementy charakterystyczne dla tego stylu, zyskaliśmy aranżację bardzo klimatyczną i przytulną. Ale nie pozbawioną nuty nowoczesności. Paleta ciepłych odcieni bieli, kontrastuje z dwoma odcieniami drewna, kolorem zielonym i niebieskim, rudą cegłą, czarnymi detalami oraz geometrycznym wzorem kolorowych płytek zastosowanych w kuchni i w łazience. Drobne elementy wyposażenia, jak krzesła, taborety, stoliki, dywany, plakaty, półki, rośliny dodatkowo uzupełniają wystrój. Na uwagę zasługuje dekoracja sufitu w postaci drewnianych belek, które wspaniale podkręcają klimat wnętrza i dodają mu uroku. Delikatny wzór tapety zdobiącej główną ścianę w sypialni, dodaje pomieszczeniu tajemniczości i nastrojowości. Jak na dosyć niewielki metraż, projektowane pomieszczenia zawierają nad wyraz rozbudowaną funkcję. Strefa dzienna z powodzeniem mieści aneks kuchenny z półwyspem i miejscem do siedzenia, sofę 3-kę z funkcją rozkładania, ścianę z tv, strefę jadalnianą, szafę z siedziskiem i miejscem na buty oraz konsolę. Sypialnia mieści łóżko kontynentalne z materacem 160x200cm, dwie szafki nocne, szafę, toaletkę i regał. W łazience zawarto asymetryczną wannę z parawanem prysznicowym, szafkę pod umywalkową z koszem na bieliznę i umywalką, miskę ustępową z wiszącą nad nią szafką, a nowa funkcja pomieszczenia gospodarczego z garderobą zawiera pralko suszarkę i miejsce na detergenty, miejsce na agd do sprzątania, w tym deskę do prasowania i żelazko oraz szafę i półki otwarte do przechowywania wszelkich dodatkowych elementów garderoby i nie tylko. O wrażenie większej przestrzeni dbają lustra, dodatkowo uzupełniając projekt.
Nasze rady:
W stronę nowoczesności.
Z biegiem lat widzimy, jak nasze projekty ewoluują w kierunku nowinek materiałowych, funkcjonalnych, estetycznych i technicznych. Jest sprawą oczywistą, że sam rozpędzony rynek dostępnych produktów ma na to wielki wpływ. Nasze życie również z biegiem lat, chcąc nie chcąc podporządkowuje się wymogom współczesnego świata. Nikogo już nie zdumiewa imitacja płytki drewnopodobnej, żywica epoksydowa, czy konglomerat. Standardem jest we wnętrzu klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, brak okablowania na rzecz wi-fi, mnogość źródeł światła, roboty sprzątające. Nie jesteśmy w stanie użytkować kuchni, bez pojemników do segregowania odpadów, filtrowanej wody kranowej, różnorodnego kuchennego agd, czy łazienki bez baterii prysznicowej z termostatem i elektrycznej szczoteczki do zębów. W aranżacjach podążamy za modami, gustami, życzeniami opierając się na zdobywanej wciąż na nowo wiedzy o bieżących stylach, innowacyjnych materiałach i nowatorskich elementach wystroju. Coraz częściej w naszych projektach pojawiają się dodatkowe gniazda: do ładowania telefonu, tabletu, urządzenia sprzątającego, odkurzacza, poidełka lub podajnika karmy dla domowego pupila. Zwykłe gniazda zamieniamy na gniazda USB i inne gniazda funkcyjne. Usuwamy standardowe włączniki światła, sterowniki ogrzewania i wentylacji, przesłon okiennych, itp. na rzecz systemów i aplikacji. Zatem ewoluujemy. Jednego sezonu coś jest nowością. Drugiego już standardem. Trzeciego będzie już archaiczną przeszłością. Byle potrafić z tego wszystkiego wybrać coś dla siebie.
Materiał graficzny:
https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/natura-botanika/krajobrazy/plakat-malowniczy-wschod-slonca/
Project Details
- Mieszkanie: 49,10 m2 Kraków, os. Telimeny.
- Kolorystyka: biel, ciepła biel, drewno i forniry dębowe, drewno i forniry akacjowe, zielony i niebieski, multikolor, czarny, szary, beżowy.
- Materiały:płytka gresowa imitująca drewno, panel podłogowy QuickStep, płytki gresowe imitujące drewno, płyta meblowa mdf lakierowana na półmat na kolor biały, drewno naturalne, płyta fornirowana wybarwiana pod kolor stolarki drzwi wewnętrznych, płytka gresowa multicolor ze wzorem, szkło hartowane przezroczyste, farba akrylowa matowa zmywalna w odcieniu ciepłej bieli Flugger IN-751, farba biała sufitowa matowa, listwy przypodłogowe mdf, stal malowana proszkowo na kolor czarny, stal malowana proszkowo na kolor biały, materiał tekstylny tkanina imitująca len szary i ciemno niebieski, materiał tekstylny tkanina imitująca zamsz zielony i jasno niebieski, stal szczotkowana, płytki gresowe imitujące cegłę, tworzywo sztuczne, lustra, tapeta winylowa, płyta meblowa laminowana, szkło lacobel białe.
- Główne akcenty dekoracyjne: szczegółowo dobrana paleta kolorów i dodatków, zdobienia na frontach meblowych oraz stylizowane uchwyty i gałki frontów meblowych, dekoracja sufitu w postaci drewnianych belek mocowanych do stropu, kolorowe płytki gresowe ze wzorem zastosowane w kuchni nad blatem i w łazience za lustrem, elementy dekoracji ścian w postaci okładzin z płyt mdf malowanych na kolor biały półmat, półki mocowane do ścian, dywany i chodniki, delikatnie stylizowane meble ruchome i skrzydła drzwi wewnętrznych, lampy.