• 1 of 23

  • 2 of 23

  • 3 of 23

  • 4 of 23

  • 5 of 23

  • 6 of 23

  • 7 of 23

  • 8 of 23

  • 9 of 23

  • 10 of 23

  • 11 of 23

  • 12 of 23

  • 13 of 23

  • 14 of 23

  • 15 of 23

  • 16 of 23

  • 17 of 23

  • 18 of 23

  • 19 of 23

  • 20 of 23

  • 21 of 23

  • 22 of 23

  • 23 of 23

STYL INDUSTRIALNY ŻÓŁTYM AKCENTEM

JASNE, PRZESTRONNE I NOWOCZESE WNĘTRZE INSPIROWANE STYLEM INDUSTRIALNYM I LOFTOWYM

Nasza kolejna praca projektowa dotyczyła remontowanego domu jednorodzinnego w miejscowości Łazy – w szczególności zmian w jego aranżacji i układzie pomieszczeń funkcjonalnych strefy dziennej. Projekt, nad którym pracowaliśmy w formie zdalnej, obejmował przeprojektowanie kilku wnętrz: kuchni, gabinetu, pokoju dziennego, jadalni, schodów oraz przedpokoju na parterze. Całość o łącznej powierzchni 77,99 m².

Nasi inwestorzy mieli konkretne oczekiwania względem tego projektu – najważniejszym celem naszej pracy miało być stworzenie komfortowego i przestronnego wnętrza dla kilkuosobowej rodziny. Wytyczne były jasne – pomieszczenia miały nabrać świeżości i nowoczesnego sznytu. Wszystko to przy wykorzystaniu detali podkreślających industrialny charakter loftu: betonowych płyt, drewnianych elementów, rudej cegły i czarnych dodatków. W ten sposób przygotowaliśmy eleganckie i zarazem funkcjonalne wnętrze. Pokój dzienny, któremu poświęciliśmy najwięcej uwagi, został podzielony na dwie strefy: wypoczynkową z szezlongiem oraz tę dla gości, skupioną wokół rozkładanego stołu. Ponieważ to wyjątkowo wysokie pomieszczenie było dotąd słabo doświetlone, rozwiązaliśmy ten problem poprzez wprowadzenie ściennego oświetlenia pośredniego i uzupełnienie źródeł światła w różnych lokalizacjach pokoju. Kuchnię wraz z przedpokojem konsekwentnie zaaranżowaliśmy w surowej, industrialnej stylistyce, tak typowej dla loftów. Dzięki naszym staraniom dotychczasowy układ zabudowy kuchennej uległ radykalnej przemianie – połączyliśmy go w jedną formę, przez co półwysep kuchenny nie blokuje już dostępu do pozostałych, ustawionych w tej samej linii komunikacyjnej pomieszczeń. Warto zwrócić również uwagę na odnowione schody, które wraz z miejscem do przechowywania i balustradą w industrialnym stylu zyskały po zmianach nowoczesny i nietuzinkowy charakter. W pokoju do pracy (gabinecie) rozstawiliśmy stylowe, grafitowe sprzęty z dodatkiem drewna. Natomiast w pokoju dziennym i jadalni stanęły specjalnie zaprojektowane, wykonane z drewna przepiękne białe meble – niektóre z nich również częściowo zamykane, jak witrynka czy barek. Grafit i biel sprzętów przełamaliśmy kontrastującymi, pełnymi energii barwami, które miały przede wszystkim ożywić i rozjaśnić mieszkanie. Po długich naradach zdecydowaliśmy się wybrać zieleń i pełną słońca żółć. Nie mogliśmy też zapomnieć o dekoracjach – stylowe plakaty i grafiki nadały wnętrzu niepowtarzalności.

Nasze rady:

Problem z oświetleniem wysokich pomieszczeń – w jaki sposób odpowiednio doświetlić dwukondygnacyjny pokój dzienny?

Każdy rodzaj wnętrza ma zarówno swoje wady, jak i zalety – niezależnie od tego, czy jest to wolnostojący budynek jednorodzinny czy niewielkie mieszkanie w bloku. Czasem wyzwaniem dla projektanta jest zbyt duża lub zbyt mała przestrzeń aranżowanych wnętrz. Innym razem, trudności wynikają z położenia domu względem stron światła albo określonej – za małej lub za dużej – liczby okien i związanego z tym mniej lub bardziej niekorzystnego nasłonecznienia. Przykłady niedogodności projektowych można oczywiście mnożyć. W przypadku tego wnętrza musieliśmy się zmierzyć z niestandardową wysokością dwóch pomieszczeń: liczącą 240 cm wysokości, dość niską kuchnią oraz szczególnie wysokiego, dwukondygnacyjnego pokoju dziennego. To ostatnie pomieszczenie dodatkowo było przedzielone antresolą, zatem do zagospodarowania przypadły nam dwie wysokości – dolna, mierząca 240 cm od podłogi do antresoli oraz wyższa, położona nad nią i mająca około 286-500 cm. Tak wysokie wnętrza, niekiedy o skomplikowanych elementach budowy, jak skosy czy antresola, wymagają specjalnych, przemyślanych rozwiązań dotyczących właściwego rozmieszczenia źródeł światła. Dla podniesienia komfortu mieszkańców aranżowanego mieszkania, zaproponowaliśmy więc trzy obwody oświetlenia. Są to: montowane od ściany antresoli główne górne oświetlenie, dekoracyjne i podnoszące nastrojowość oświetlenie ścienne oraz oświetlenie sufitowe punktowe, montowane pod antresolą. Jako uzupełnienie, dodaliśmy w kilku miejscach lampy podłogowe oraz dekoracyjne ledy. W ten sposób, to dosyć problematyczne ze względu na swoją wysokość pomieszczenie zostało w całości odpowiednio doświetlone – zarówno pod względem liczby źródeł światła, jak i jego natężenia.

Grafiki wykorzystane w projekcie:

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/typografia-cytaty/plakat-simplicity/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/natura-botanika/plakat-dmuchawce/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/typografia-cytaty/plakat-together/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/ilustracje-abstrakcja/plakat-zimowy-poranek/

https://desenio.pl/pl/sunshine-of-my-life-40×50?gclid=Cj0KCQiA962BBhCzARIsAIpWEL3bbLRYoJ3rAJ4rglDo_BzmMqFSPStfHyQh-bQDVQEscJ4lifo6VCMaAgHVEALw_wcB

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/ilustracje-abstrakcja/plakat-stado-ptakow/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/plakat-bold-shapes/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/natura-botanika/plakat-pioro/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/ilustracje-abstrakcja/plakat-czarne-usta/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/czarno-biale/plakat-love/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/czarno-biale/plakat-krolik/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/plakat-do-more-of-what-makes-you-happy/

https://posterstore.pl/plakaty-obrazy/plakat-yrafa/

https://desenio.pl/pl/forest-mountain-70×100?gclid=Cj0KCQiA7NKBBhDBARIsAHbXCB4gL4hnAHNGknBkK8WDimzaF6R8gTZ5usAtXrMwYyHE2VJ0hz9wyV4aAt-pEALw_wcB

Project Details

  • Dom jednorodzinny: 77,99 m2 Łazy.
  • Kolorystyka: biel, dębowe drewno i forniry, szarości, grafit, czarny, słoneczny żółty.
  • Materiały:płytki gresowe imitujące drewno, płytki gresowe wielkoformatowe imitujące beton, płyty betonu architektonicznego LUXUM, dekoracyjna cegła okładzinowa multicolor w docieniach czerwieni, pomarańczu, brązu i rudości, drewniane/fornirowane lamele pionowe, biała farba zmywalna ceramiczna, szkło hartowane białe, szkło hartowane przezroczyste, płyta meblowa mdf lakierowana na wysoki połysk na kolor biały, płyta meblowa mdf lakierowana na matowo na kolor grafitowy, płyta meblowa fornirowana wybarwiana pod kolor drewna schodów, jasno szara farba zmywalna ceramiczna, lustra, szkło hartowane czarne, tapeta winylowa, stal malowana proszkowo na kolor czarny mat, tworzywo sztuczne białe, szare i czarne, skóra naturalna i eko skóra, tkaniny o strukturze tylu len i juta oraz welur.
  • Główne akcenty dekoracyjne: białe ściany, płyty betonu architektonicznego, dekoracyjna cegła okładzinowa multicolor, szkło i lustra, drewno oraz fornir, drewniane/fornirowane lamele pionowe, stal malowana proszkowo na kolor czarny mat, stylowe grafiki i plakaty, rośliny, akcenty koloru słoneczny żółty.

Publikuj projekt