• 1 of 19

 • 2 of 19

 • 3 of 19

 • 4 of 19

 • 5 of 19

 • 6 of 19

 • 7 of 19

 • 8 of 19

 • 9 of 19

 • 10 of 19

 • 11 of 19

 • 12 of 19

 • 13 of 19

 • 14 of 19

 • 15 of 19

 • 16 of 19

 • 17 of 19

 • 18 of 19

 • 19 of 19

Rozświetlone wnętrze

ROZŚWIETLONE WNĘTRZE URZĄDZONE PROSTO, FUNKCJONALNIE, Z DBAŁOŚCIĄ O DETAL – MIESZKANIE W KRAKOWIE INSPIROWANE STYLEM SKANDYNAWSKIM:

Jakie jest wnętrz idealne? Zależy! Zwykle jest wynikiem gustu i potrzeb. W naszych projektach dążymy do stworzenia przestrzeni spełniającej oczekiwana inwestora pod względem estetycznym i funkcjonalnym. W tym przypadku już pierwsze spotkanie z inwestorem pozwoliło przypuszczać, że spod naszej ręki wyjdzie kolejny projekt nad wyraz przemyślany, dopasowany, pełen prostoty i bezpretensjonalny, a wszystko w subtelnej palecie stonowanych kolorów oraz kontrastowych detali. Projekt dotyczył 66,40 m2 mieszkania na krakowskim Płaszowie: salonu z jadalnią, kuchni, sypialni, strefy komunikacyjnej i łazienki.

Projektowane wnętrze niezwykle jasne i przestronne dzięki dużym otworom okiennym spełniającym funkcje drzwi balkonowych. Ta zaleta w efekcie końcowym sprawi, że projekt będzie pełen oczekiwanego rozświetlenia. Układ mieszkania zlokalizowanego na trzecim piętrze zabudowy wielorodzinnej pod względem użytkowym bardzo poprawny. Jedyna ingerencja na jaką zdecydowaliśmy się poza dopasowaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, to przesunięcie oraz powiększenie otworu drzwiowego w kuchni. Zmiana ta dała możliwość zaprojektowania mebli kuchennych na dwóch ścianach, co przyczyniło się do zwiększenia przestrzeni do przechowywania, tak cennej i pożądanej w mieszkaniach oraz wpłynęło korzystnie na układ kuchni. Pomysł na wnętrze wywodzący się z minimalizmu stylu skandynawskiego to gra stonowanych i ciepłych barw wraz z odpowiednio dobranymi materiałami wykończeniowymi oraz elementami dekoracji. Całość łączy akcent koloru turkusowego oraz błękitu powtarzający się w salonie, sypialni oraz łazience. W pomieszczeniach powielają się również półki dekoracyjne i urokliwa roślinność. W projektowanym wnętrzu na uwagę zasługuje w szczególności ściana dekoracyjna z cegły oraz projektowany regał w salonie, frezowane fronty mebli kuchennych oraz szachownicowe płytki w kuchni, ściana z grafikami w sypialni oraz mozaika łazienkowa przedstawiająca ornament w odcieniach koloru niebieskiego i błękitu. Drewniana podłoga z okalającą ją białą listwą przypodłogową oraz białe drzwi wewnętrzne podkreślają walory wnętrza. Odpowiednio dobrane oświetlenie sufitowe i pośrednie stanowi plus pod względem estetycznym oraz praktycznym.

Nasze rady:

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie, czyli kilka słów na temat: układ funkcjonalny wnętrza.

Mieszkając i pracując w mieście, prędzej czy później pojawia się temat zakupu własnego M. Jeśli załatwimy już sprawy formalne, finansowe i lokalizacyjne pozostaje decyzja związana z wyborem odpowiedniego metrażu i układu wnętrza. Najpopularniejsze metraże mieszkań średnich to ok. 55-75m2, które zwykle mieszczą salon z kuchnią bądź aneksem, sypialnię, pokój, przedpokój i łazienkę. Na początku wybierając metraż należy poddać analizie nie tylko nasze finanse, ale również plany na przyszłość. Czy potrzebujemy dodatkowego pokoju do pracy, gościnnego, a może dla dziecka?! Czy mieszkanie służyć nam będzie przez całe życie, czy też w planach mamy zakup domu. Są to kwestie poważne i wysokiej rangi, bo rodzinie z dzieckiem lub dwojgiem z czasem ciężko będzie pomieścić się np. na 55m2…Kolejno, oczywiście w zależności od naszych gustów dobrze jest, aby mieszkanie było dobrze doświetlone światłem naturalnym, ale tak, aby okna nie przeszkadzały nam w korzystnej i funkcjonalnej aranżacji wnętrza. Rozmiar salonu jest istotny pod względem tego, czy chcemy zlokalizować w nim tylko sofę oraz telewizor wraz z meblami stanowiącymi dodatek, czy też marzy nam się stół w salonie, który sprawdzi się znakomicie np. w czasie przyjąć czy świąt. Analizując pomieszczenie kuchni oraz jego późniejszą aranżację musimy sprawdzić czy mamy miejsce na zlokalizowanie podstawowych sprzętów AGD, a następnie zastanowić się jakiej kuchni będziemy potrzebować. Jeśli nie gotujemy i kuchnia służyć nam będzie jedynie do przygotowania kawy i kanapki, w zupełności wystarczy do tego celu aneks kuchenny otwarty na salon. Jeśli z zamiłowania lubimy gotować z pewnością przyda nam się większa kuchnia, a na pewno spora ilość mebli kuchennych oraz blatu roboczego. Układ sypialni zazwyczaj przewiduje w nim możliwość zlokalizowania dwuosobowego łóżka oraz dużej szafy, czasem mieścimy element dodatkowy np. biurko czy komodę. Pokój zwykle przewidziany jest na funkcję pokoju dziecka, powinniśmy zmieścić tam łóżko, biurko i szafę. Przedpokój powinien zapewnić nam możliwość zlokalizowania przynajmniej jednej szafy wnękowej. Wybierając natomiast łazienkę ponownie należy zastanowić się nad naszymi upodobaniami i zwyczajami. Czy wolimy szybki prysznic czy długą kąpiel w wannie? Ile mebli łazienkowych potrzebujemy? Gdzie będą przechowywane środki czystości i…mop. I oczywiście w układ łazienki należy wkomponować pralkę.

Wybór jest trudny, ale późniejsza satysfakcja z dobrze podjętej decyzji ogromna. W razie wszelkich pytań oczywiście jesteśmy do dyspozycji

 

 

Project Details

 • Dom jednorodzinny: 66,40 m2 Kraków ul. Przewóz
 • Kolorystyka: biel, krem, szarość, turkus błękit i czarny (jako kontrastujące dodatki).
 • Materiały: deska podłogowa Dąb, fornir lub laminat pod kolor podłogi, płytki gresowe 60x60cm, płytki podłogowe szachownica 29,7x29,7cm, płyta mdf lakierowana wysoki połysk w kolorze delikatnego cappuccino, cegła dekoracyjna biała, drewno Dąb, listwa przypodłogowa biała poliuretanowa lub mdf, materiał tekstylny zamsz/len, szkło, lustra, stal szczotkowana.
 • Główne akcenty dekoracyjne: stonowana kolorystyka utrzymana w bieli, kremie i szarości, ściany dekoracyjne wykonane z białej cegły i drewna, grafiki ścienne w czarnych ramkach, frezowane fronty mebli kuchennych, szachownicowe płytki podłogowe w kuchni, akcenty koloru turkusowego błękitnego i czarnego, powierzchnia tapicerowana w sypialni, odpowiednio dobrane oświetlenie i detal.

Publikuj projekt