• 1 of 6

 • 2 of 6

 • 3 of 6

 • 4 of 6

 • 5 of 6

 • 6 of 6

Salon fryzjerski, Kraków

UROKLIWY MINIMALIZM W PROJEKCIE WNĘTRZA SALONU FRYZJERSKIEGO STYLE 4 YOU

Kolejna odsłona zastosowania we wnętrzu barwy uniwersalnej, także znakomicie sprawdzającej się we wnętrzach usługowych urządzanych w duchu nowoczesnego minimalizmu czyli bieli. Tym razem barwa ta pojawia się w towarzystwie lekkiej nuty koloru turkusowego i szarości. Projekt salonu fryzjerskiego dotyczył wnętrza usługowego 83,60 m2 salonu fryzjerskiego –recepcji, foyer z poczekalnią oraz pomieszczenia ze stanowiskami pracy.

Wykonując inwentaryzację projektowanego wnętrza zwróciliśmy uwagę na to, że mamy do czynienia z jednym, dużym pomieszczeniem, bez podziałów, gdzie dużą część zajmują wysokie okna. Projekt funkcjonalny wnętrza został więc rozwiązany w sposób jak najbardziej prosty i logiczny dla użytkowników. Wnętrze przedzielone zostało ażurowymi panelami dekoracyjnymi wykonanymi z lakierowanego na wysoki połysk mdf na dwie części. Jedna stanowiąca strefę wejściową (foyer), zawiera recepcję oraz poczekalnię, druga zaś to strefa pracy i wszelkich zabiegów fryzjerskich. Całość wnętrza utrzymana w tonacji bieli, tapety z graficznym wzorem dekorują wnętrze w odcienie szarości i srebra. Subtelnymi elementami wyposażenia są wszelkie detale w kolorze turkusowym. Lampy sufitowe w postaci „kropel” to bardzo piękne i charakterystyczne elementy pełniące funkcję oświetlenia, a zarazem nietypowej i przyciągającej uwagę dekoracji.

Nasze rady:

Eko w salonie fryzjerskim.

Eko zasady w salonie fryzjerskim nie muszą dotyczyć jedynie oszczędności mediów oraz segregowania odpadów. Coraz popularniejsze w fryzjerstwie jest stosowanie kosmetyków naturalnych oraz kosmetyków eko i bio posiadających specjalne certyfikaty i atesty. Brytyjski Soil Association, niemiecki BDIH Kontrollerte Natur Kosmetik, francuski ECOCERT i inne to organizacje wydające certyfikaty, które pomogą nam odróżnić prawdziwe eko kosmetyki od tych, które „eko” są tylko z nazwy.

Zgodnie z ich normami:

 • kosmetyki naturalne powinny zawierać 95% składników roślinnych i mineralnych, z czego połowa musi pochodzić z ekologicznych upraw, nie mogą być pozyskiwane z roślin modyfikowanych genetycznie, zawierać syntetycznych barwników i substancji zapachowych.
 • kosmetyki eco i bio można produkować tylko z roślin pochodzących z ekologicznych upraw, bez użycia nawozów sztucznych czy pestycydów, muszą zawierać odpowiednio: eco – min. 50%, bio – 95% wyciągów roślinnych.

Przy zakupie kosmetyków, trzeba więc koniecznie sprawdzić ich etykietę, by upewnić się czy ma odpowiedni certyfikat oraz zapoznać się z ich składem.

Plusy eko kosmetyków:  brak w nich chemii – sztucznych barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych, minimalny lub zupełny brak konserwantów, doskonałe dla ludzi dbających o zdrowy styl życia, efekty systematycznego stosowania są widoczne i długotrwałe, większość kosmetyków spokojnie można używać podczas pielęgnacji domowej.

Minusy eko kosmetyków: pamiętać należy, że składniki roślinne wykazują się wolniejszym działaniem niż związki chemiczne, dlatego działanie wymaga więcej czasu oraz systematyczności, niska zawartość konserwantów powoduje ponadto krótszą trwałość preparatów naturalnych, naturalne farby do włosów mimo możliwości stworzenia wielu kolorystycznych wariacji, nie są w stanie rozjaśnić włosów, farby te nie pokrywają również w stu procentach włosów siwych.

Materiały Dodatkowe:

Spacer wirtualny – kliknij!

Project Details

 • Salon fryzjerski: 83,60 m2 Kraków, ul. Dietla.
 • Kolorystyka: biel, szarość, turkus.
 • Materiały: biały mdf lakierowany na wysoki połysk, płytki białe 80x80cm połysk, płyty g-k, szkło, lustra.
 • Główne akcenty dekoracyjne: lampy sufitowe „krople, ażurowe panele dekoracyjne mdf lakierowany na wysoki połysk, detale w kolorze turkus.

Publikuj projekt