• 1 of 6

  • 2 of 6

  • 3 of 6

  • 4 of 6

  • 5 of 6

  • 6 of 6

projekt kuchni, Wieliczka

PROJEKT KUCHNI W WIELICZCE – KUCHNIA W CIEPŁYM I NASTROJOWYM KLIMACIE

Inwestorka planując remont, postanowiła zasięgnąć naszej porady. Porada przerodziła się w projekt, którego efekt mamy przyjemność zaprezentować. Projekt dotyczył 8,95 m2 wnętrza kuchni w mieszkaniu należącej do zabudowy wielorodzinnej w Wieliczce.

Wytyczne do projektu były proste: nowoczesna kuchnia utrzymana w ciepłym i przytulnym klimacie. Układ funkcjonalny wnętrza został oparty o istniejące jej zagospodarowanie. Wykorzystaliśmy zatem zastane podłączenia mediów. Głównym punktem wnętrza stał się piękny, masywny w swej formie stół wykonany na zamówienie z drewna dębowego. Stół stanowił inspirację dla fornirowanych frontów meblowych. Aby zagospodarować przestrzeń meblową, pas szafek wiszących został połączony z projektowanym sufitem gipsowo-kartonowym. Nad blatem zastosowano płytki gresowe lappato ( te same położone zostały na podłodze). Opisując projekt nie możemy pominąć ściany dekoracyjnej wyłożonej płytkami ceglanymi. Ściana z cegły, drewno dębowe, wolnostojąca lodówko-zamrażarka w klimacie retro, lampa nad stołem oraz detale dekoracyjne w kolorze czerwieni tworzą klimat wnętrza. Oświetlenie liniowe led zlokalizowane pod szafkami wiszącymi to już tylko subtelny dodatek do podrasowania tego klimatu.

Nasze rady:

Cegła ociepla klimat wnętrza.

Kojarzona z klimatem wielkopowierzchniowych loftów, rozsądnie wykorzystana zapewni oryginalną dekorację oraz nada wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Bez wątpienia jest to element dekoracyjny ocieplający odbiór wnętrza. Pasuje zarówno do stylu nowoczesnego, jak i wnętrz stylizowanych. Tego typu ściana może powstać na kilka sposobów – jako odsłonięcie ceglanej ściany istniejącej we wnętrzu, jako nowo wybudowana ścianka z cegły, jako okładzina ściany w formie płytek imitujących cegłę lub jako panel dekoracyjny. Mnogość wybarwień jest niebywała. Pamiętać należy jednak o wyborze produktu jak najbardziej zbliżonego do tego typu ściany naturalnej oraz nie przesadzeniu z tą formą dekoracji, bez względu na to czy wybieramy cegłę intensywnie czerwona czy białą.

 

Project Details

  • Projekt kuchni 8,95 m2 Wieliczka, ul. Reformacka
  • Kolorystyka: biel/krem, beż, czerwień
  • Materiały: fornir Dąb, mdf lakierowany na wysoki połysk na kolor biel/krem, blat z laminatu, płytki gresowe, płytki imitujące cegłę, stal szczotkowana
  • Główne akcenty dekoracyjne: stół dębowy, pas dekoracyjny z płytek ceglanych, dekoracje w kolorze czerwonym, lampa w kolorze czarno-złotym, lodówka retro

Publikuj projekt