• 1 of 8

 • 2 of 8

 • 3 of 8

 • 4 of 8

 • 5 of 8

 • 6 of 8

 • 7 of 8

 • 8 of 8

GABINET STOMATOLOGICZNY

FUNKCJONALNY ORAZ ORYGINALNY PROJEKT WNĘTRZA GABINETU STOMATOLOGICZNEGO W RZESZOWIE

Dla części z nas wnętrze gabinetu stomatologicznego budzi neutralne skojarzenia, dla innych zaś to miejsce kojarzone z umiarkowanie pozytywnymi wrażeniami, uczuciem dyskomfortu, a nawet lęku. Tym razem nasze wysiłki skierowaliśmy nie tylko w stronę zaprojektowania funkcjonalnego i praktycznego wnętrza usługowego, ale ukierunkowaliśmy projekt w taki sposób, aby zupełnie odejść od typowego wyglądu gabinetu stomatologicznego. Nowoczesne materiały, nietypowe kolory, eleganckie elementy wyposażenia, roślinność oraz praktyczne rozwiązania oraz detal wykończenia wnętrza. Mamy nadzieje, że to pomoże Państwu pokonać wszelkie nieduże oraz duże obawy i lęki. Projekt dotyczył 43,60 m2 wnętrza usługowego stanowiącego prywatny gabinet stomatologiczny zlokalizowanego w przyziemiu jednego z budynków zabudowy wielorodzinnej Rzeszowie.

Projektowane wnętrze podzielone zostało na dwa pomieszczenia – gabinet oraz poczekalnię wraz z recepcją. Pozostałe pomieszczenia użytkowe ( toaleta, zaplecze socjalne, drugi gabinet objęte zostały natomiast naszą konsultacja architektoniczną). Wnętrze ujmuje nietypową jak na tego typu usługi kolorystyką – sterylna biel oraz jasne szarości przełamane zostały filetem oraz intensywną, jaskrawą zielenią. O pozytywne emocje mają zatroszczyć się zlokalizowane we wszystkich pomieszczeniach rośliny. Z myślą o pacjentach, zostały również zaprojektowane oryginalne punkty świetlne na suficie, wpływające na klimat wnętrza, dodające jego prostocie designerskiego wyrazu. Na uwagę zasługuje również podłoga – w całym wnętrzu podłoga wykończona została fioletową żywica epoksydową – rozwiązanie odważne, praktyczne i nowoczesne.

Nasze rady:

Nietypowe wnętrze gabinetu medycznego – to takie proste.

Utarło się powszechnie, że wnętrza wszelkich gabinetów medycznych oparte są albo na kolorystyce wywodzącej się od brązu, albo na chłodnych zieleniach lub kolorze niebieskim. A przecież istnieje gama innych kolorów lub innych odcieni zieleni i niebieskiego, które wprowadzą do wnętrza nieco świeżości, nowoczesności oraz oryginalności. Wystarczy zestawić je ze sterylna bielą, szarością czy stonowanym kremem, aby uzyskać oszałamiający efekt. W gabinetach medycznych doskonale sprawdzą się: stonowane żółcienie i oranże, wszelkie odcienie zieleni i błękitów, fiolety i róże. Zachęcamy do własnej kreatywności oraz inwencji twórczej lub do kontaktu z nami.

Project Details

 • Prywatny gabinet stomatologiczny: 43,60 m2 Rzeszów, Al. Generała Leopolda Okulickiego.
 • Kolorystyka: biel, jasna szarość, fiolet, intensywna, jaskrawa zieleń.
 • Materiały: mdf lakierowany na wysoki połysk na kolor biały i zielony, szkło mleczne, żywica epoksydowa w kolorze filetowym, lustra, stal chromowana.
 • Główne akcenty dekoracyjne: kolorystyka, nietypowe oświetlenie, roślinność, żywica epoksydowa.

Publikuj projekt