• 1 of 6

  • 2 of 6

  • 3 of 6

  • 4 of 6

  • 5 of 6

  • 6 of 6

biuro w Krakowie

WNĘTRZE BIUROWE W KRAKOWSKIEJ KAMIENICY – STONOWANE, ELEGANCKIE, INSPIRUJĄCE – PROJEKT BIURA W KRAKOWE

Myślą przewodnią w fazie tworzenia koncepcji wnętrza było morze, jako miejsce budzące u inwestora pozytywne skojarzenia. Wykorzystaliśmy to dla wykreowania stonowanej i eleganckiej przestrzeni do pracy, gdzie klimat sprzyja twórczemu myśleniu oraz efektywnej pracy. Projekt dotyczył 29,85m2 wnętrza biurowego zlokalizowanego w jednej z krakowskich kamienic.

Projektowane wnętrze podzielone zostało na dwa pomieszczenia – gabinet oraz pomieszczenie biurowe. W gabinecie pracować zamierza nasz inwestor, tam również planuje przyjmować wszelkich petentów. Pomieszczenie biurowe zaprojektowane zostało, aby swobodnie pomieścić dwa stanowiska biurowe dla pracowników. Pomieszczenia socjalne zlokalizowane są budynku na końcu korytarza. Klimat wnętrza tworzy zestawienie ciemnego niebieskiego koloru skontrastowanego z fornirem, szarością wykładziny oraz abstrakcyjnymi obrazami olejnymi w dużych formatach, przedstawiającymi tematykę morską. Całość dopełnia fototapeta w kolorze sepii oraz nowoczesne, białe lampy sufitowe.

Nasze rady:

Biuro – nasza wizytówka.

Przywołując na myśl wszelkie przestrzenie biurowe z jakimi zwykle mamy do czynienia, uświadamiamy sobie, że zazwyczaj urządzane są one w sposób schematyczny i typowy, a więc trochę nudny. Powtarzają się w nich te same materiały, kolorystyka, dekoracje…Oczywiste jest, że często urządzając biura, mamy ograniczony budżet lub wykorzystujemy elementy wyposażenia, które już posiadamy. A przecież w pracy spędzamy min. 8 godzin dziennie. Musimy myśląc o tej przestrzeni zastanowić się nie tylko o wygodzie naszej i komforcie pracowników, ale przede wszystkim o naszych klientach, petentach, gościach. Bo przeciąż biuro poniekąd stanowi wizytówkę naszej firmy, więc każda przemyślana inwestycja z pewnością się opłaci. Jak zatem zawrzeć w biurze wszystko to, co powinno się w nim znajdować czyli biurka, krzesła, regały, sprzęty biurowe, oświetlenie, itp., jednocześnie tworząc wnętrze które będzie satysfakcjonujące dla nas, budzące kreatywność w naszych pracownikach i zapadnia w pamięć naszych gości? Oto kilka sposobów:

1)     Wybierz kolor ścian nie myśląc schematami – postaw na elegancję: doskonale sprawdzą się stonowane odcienie beży, brązów, szarości, niebieskiego, fioletu, oliwki czy ciemnej czerwieni.

2)     Na podłogę wybierz wykładzinę, płytki lub panele w kolorystyce uniwersalnej.

3)     Zainwestuj w meble z jednej kolekcji.

4)     Ustaw meble w wnętrzu w taki sposób, aby można było z nich w dogodny sposób korzystać.

5)     Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniego doświetlenia stanowisk pracy.

6)     Zastosuj prostą i szybką dekorację ścian – obrazy, plakaty w antyramach, fotografie, fototapety.

7)     Wprowadź do wnętrza rośliny.

8)     Postaw na dekorację – donice w jednym kolorze, rzeźby, wazony czy nawet segregatory korespondujące z pomysłem na wnętrze.

Gotowe!

grafiki na ścianach Dorota Łaz- www.dorota-laz.com

Project Details

  • Biuro w Krakowie: 29,85 m2 Kraków, ul. Michałowskiego.
  • Kolorystyka: Ciemny, orzech, kolor.
  • Materiały: Orzech, wykładzina w kolorze szarym, skóra, szkło.
  • Główne akcenty dekoracyjne: Kolor ciemno niebieski, sporych rozmiarów abstrakcyjne obrazy olejne.

Publikuj projekt