POKÓJ KĄPIELOWY NA PODDASZU
NOWOCZESNA ARANŻACJA WNĘTRZA DUŻEJ ŁAZIENKI ZLOKALIZOWANEJ NA PODDASZU DOMU W PODKRAKOWSKICH WĘGRZCACH WIELKICH.
Prezentujemy wnętrze dużej łazienki lub jeśli ktoś woli – pokoju kąpielowego. Podstawowa funkcja łazienki skomponowana w przestrzeń do wyciszenia, zabiegów kosmetycznych i relaksu. Inspiracją dla wnętrza były przestronne łazienki nawiązujące do stylistyki spa, aranżowane w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem szarych płytek, z czarnymi i grafitowymi dodatkami w postaci mebli i elementów wyposażenia. Stan istniejący projektowanego lokalu to elementy, do których musieliśmy się dostosować: skosy, instalacje, różnica poziomów podłogi, brak wentylacji grawitacyjnej oraz drzwi wejściowe. Skosy jak to zwykle bywa okazały się sporym utrudnieniem, ale uwzględniając je udało nam się zaprojektować układ funkcjonalny wnętrza, który pomieścił pełną listę wytycznych otrzymanych od Klientów. Mamy zatem okrągłe lustra (dostosowane kształtem do stanu istniejącego), umywalkę z funkcjonalnym blatem i szafką podumywalkową, prysznic typu walk in wraz w wnękami na kosmetyki i akcesoria, wc z sąsiadującą z nim szafką ukrytą pomiędzy wnękami, toaletkę, dużą, dwuosobową wannę obudowaną półkami oraz telewizor. Całość ubrana w nowoczesną, ale również ponadczasową kolorystykę. Podobno pokój kąpielowy jest wyznacznikiem luksusu. Naturalnie podpisujemy się pod tym i uważamy, że każdemu należy się odrobina luksusu, a najlepiej we własnym domu.
Nasze rady:
Jak urządzić pokój kąpielowy?
- Odpowiednio rozplanuj powierzchnię, mając do dyspozycji minimum 12-15m2 po podłodze, aby zapewnić komfort użytkowania, przemyśl układ poszczególnych elementów wyposażenia oraz niezbędne przełącza mediów. Ustal wyposażenie Twojego pokoju kąpielowego. W przestrzeni, którą dysponujesz powinno znaleźć się miejsce na: wannę, prysznic, miskę ustępową, bidet i dwie umywalki, a także elementy typowo salonowe, takie jak: meble łazienkowe, krzesło albo fotel, toaletka, czy też sofa. Do mniejszych wnętrz zalecamy rozwiązani pośrednie, zamiast osobnego prysznica i wanny można zdecydować się na wannę z funkcją prysznica, a zamiast dwóch umywalek instalujemy jedną z obszernym blatem. Na tym etapie warto również wybrać stylistykę wnętrza.
- Ma być luksusowo, czyli stawiamy na jakość. Należy zadbać o wysoką jakość wybieranych produktów: ceramiki sanitarnej, armatury, mebli, okładzin ściennych i detali.
- Kreujemy przestrzeń do relaksu, usuwamy w związku z tym wszelkie elementy, które mogą tą przestrzeń zaburzyć: wiadro z mopem, deska do prasowania, środki czystości, itp. chowamy, na rzecz świec zapachowych, wazonów, kadzidełek, białych ręczników i puszystych szlafroków, pantofli, dobrej jakości kosmetyków w gustownych buteleczkach i słoiczkach. W zależności od budżetu jakim dysponujemy wnętrze uzupełniamy o elementy SPA jak wanna, czy prysznic z hydromasażem, sauna, kabina łaźni parowej, bicze wodne, urządzenia do aromaterapii, masażu, itp. Mile widziane również nastrojowe oświetlenie.
- Wprowadzamy do aranżacji meble salonowe. W zależności od skali wnętrza dobrze wyposażyć wnętrze w: toaletki, pufy, fotele, szezlongi, firany i zasłony, żaluzje, lustra, lampy, dywany, meble dodatkowe.
- Podkreślamy wannę, która stanowić ma serce aranżacji. Wanna wolnostojąca lub w zabudowie, obudowana płytkami lub stojąca na postumencie, jednoosobowa lub dwuosobowa, z dodatkowymi funkcjami. W wymarzonym kształcie, kolorze lub rozmiarze. Dostosowana do kreowanej przez nas stylistyki.
- Nie odwracamy się od natury, czyli szukamy elementów wyposażenia wykonanych z naturalnych materiałów. Urządzane wnętrze uzupełniamy o rośliny, najlepiej żywe i zielone. Mile widziane suszone trawy w wazonach. A jeśli mamy taką możliwość otwieramy się wnętrzem na ogród, taras lub balkon.
Project Details
- Pokój kąpielowy: 21,90 m2 Węgrzce Wielkie, ul. Fiołkowa.
- Kolorystyka: biel, odcienie szarości, czarny i grafit dla kontrastu.
- Materiały:płytki gresowe 60x120cm Mirage Viceversa w kolorze Nube, Cocco i Vaio oraz płytka dekoracyjna gresowa 60x120cm Arcana Miscella-R Nacar, lustra, meble w kolorze grafitowy mat, czarne i białe dodatki, białe sufity i skosy.
- Główne akcenty dekoracyjne: nowoczesna kompozycja szarości skontrastowana z bielą skosów i sufitu, uzupełniona detalami w kolorze czarnym i grafitowym, akcesoria w klimacie spa: białe ręczniki, szlafroki, pantofle, świece, aranżacja uzupełniona roślinami zielonymi, żywymi.