• 1 of 6

  • 2 of 6

  • 3 of 6

  • 4 of 6

  • 5 of 6

  • 6 of 6

Nowoczesna kuchnia

PROJEKT WNĘTRZA KUCHNI W DOMU JEDNORODZINNYM W DOBCZYCACH.

Czy kuchnia zawsze musi być biała lub kremowa? Oczywiście, że nie musi. Projekt ten jest dowodem na to, że warto zaufać architektowi wnętrz i być odważnym w doborze kolorów. Bo rozsądnie skomponowane kontrastowe kolory zawsze podkreślą walory i urok wnętrza. Projekt dotyczył 11,75m2 wnętrza kuchni otwartej na jadalnię i pokój dzienny zlokalizowanej domu jednorodzinnym.

Projekt został poprzedzony inwentaryzacją lokalu oraz wywiadem z Inwestorem, w celu ustalenia stylistyki wnętrza oraz sposobu użytkowania kuchni. Pozwoliło nam to ustalić nie tylko paletę kolorów, ale przede wszystkim umożliwiło w sposób skrupulatny i dokładny ustalić, co w której części kuchni będzie przechowywane. W kuchni mamy zatem przestrzeń do przygotowywania posiłków i ich spożywania oraz dodatkowo przestrzeń na mini biuro. Układ funkcjonalny kuchni został dopasowany do istniejących instalacji. Od strony jadalni pojawił się półwysep kuchenny z podniesionym blatem, na dwóch ścianach bez okien zaplanowana została wysoka zabudowa z wolnostojącą lodówką typu side by side i piekarnikiem wraz z kuchenką mikrofalową oraz na drugiej ścianie strefa gotowania podkreślona dodatkowo pasem szkła mlecznego umieszczonym na ścianie przy płycie indukcyjnej i kuchence. Na ścianie z oknem mamy główny blat roboczy i narożny zlew. Wygląd zabudowy meblowej to efekt połączenia ze sobą płyt meblowych w kolorze białym w połysku oraz drewnopodobnej i grafitowej o powierzchni matowej. Całość kompozycji uzupełniają uchwyty krawędziowe ze stali szczotkowanej, jasno szare płytki gresowe na podłodze oraz oświetlenie wnętrza.

Nasze rady:

Grafit, alternatywa dla czarnego.

Grafit – jest kolorem subtelniejszym i delikatniejszym od czarnego. Dla osób, które marzą o ciemnych kolorach we wnętrzu okaże się rozwiązaniem znacznie łagodniejszym, bez uszczerbku na walorach estetycznych. Potęga grafitu, czyli koloru niemalże czarnego jest jego odcień, który przy zastosowaniu na większych powierzchniach daje na efekt łagodnego kontrastu.

Project Details

  • Kuchnia: 11,75 m2 Dobczyce.
  • Kolorystyka: biel, drewno, grafit, jasna szarość.
  • Materiały: płyta meblowa matowa w kolorze grafitowym (ciemny grafit) i drewnopodobna (jasny dąb), płyta meblowa wysoki połysk w kolorze białym, płyta blatowa drewnopodobna, płytki gresowe jasnoszare, szkło mleczne hartowane.
  • Główne akcenty dekoracyjne: zestawienie bieli, tekstury drewna i ciemnego grafitu.

Publikuj projekt