NOWOCZESNA KAWALERKA
STYLOWY I FUNKCJONALNY PROJEKT WNĘTRZA KAWALERKI W KRAKOWIE.
Jasne kremy, drewno dębowe, subtelne dodatki, akcenty koloru. Te zabiegi aranżacyjne wraz z usunięciem części ściany działowej pozwoliły na stworzenie nowoczesnego wnętrza mieszkania, ujmującego prostotą, stylem i funkcjonalnością. Projekt dotyczył 47,90 m2 mieszkania zlokalizowanego w zabudowie wielorodzinnej w krakowskiej dzielnicy Prądnik Biały: salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki i strefy komunikacyjnej.
Wykonując projekty wnętrz w niewielkich mieszkaniach, zawsze musimy mieć na uwadze zachowanie naturalnego doświetlania światłem dziennym oraz zastosowanie palety barw i dodatków, które nie przytłoczą projektowanej przestrzeni. Celem projektu było stworzenie wnętrza jasnego, przytulnego, nowoczesnego i oczywiście, co mieszkaniach jest najistotniejsze – funkcjonalnego. Ściany w kolorze bardzo jasnego kremu zdobione zostały pasami szarego koloru. Jasne meble z dodatkami dębowego forniru, trafnie uzupełniają przestrzeń i korespondują z podłogowymi panelami. Przemyślane dodatki dekoracyjne i wyposażenia w kolorze szarym, czarnym, białym i turkusowym podkreślają walory całej aranżacji wnętrza. Sypialnia – przestronna i prosta, wyróżnia się kolorem fioletowym. W niedużej łazience przestawiając kaloryfer łazienkowy, udało się wkomponować prysznic, umywalkę, miskę ustępową oraz zestaw: pralka i suszarka. Wakacyjny klimat w łazience jest zasługą pięknych szaro-piaskowych płytek gresowych i fototapety z krajobrazem.
Nasze rady:
Pokoje dzienne z aneksem kuchennym.
Pośród wnętrz mieszkań i domów, w których projektowaniu mamy okazję uczestniczyć standardem są otwarte na pokój dzienny przestrzenie kuchenne. Jest to układ funkcjonalny niewątpliwie pomocny w osiągnięciu wrażenia większej przestrzeni we wnętrzu. Zwykle znakomicie prezentująca się, wykonana na wymiar zabudowa mebli kuchennych staje się częścią strefy dziennej. Otwarta kuchnia lub aneks kuchenny pozwalają na to, że użytkując ją nie mamy wrażenia odizolowania. Gotując mamy kontakt z rodziną lub gośćmi. Tego typu aranżacje dają nam również możliwość do różnorodnego sposobu zaprojektowania kuchni – w postaci jednego pasa zabudowy meblowej, z półwyspem, wyspą kuchenną, barkiem. I oczywiście, jeśli tylko wnętrze strefy dziennej nam na to pozwala, kuchnię łączymy z pokojem dziennym lokalizując pomiędzy nimi jadalnię.
Walory estetyczne, muszą zawsze być skonfrontowane z równie istotnymi kwestiami funkcjonalnymi i użytkowymi. Pamiętać zatem musimy, że kuchnia jako tzw. „serce domu” poza rozsądnie w niej zaprojektowanymi strefami roboczymi, szeregiem sprzętów AGD i przyborów kuchennych jakie musi w sobie pomieścić, użytkowana generuje zapachy gotowanych potraw. W dobrze przewietrzanym i wentylowanym pomieszczeniu nie powinno stanowić to jednak uciążliwości. Dodatkowo sprzęty AGD takie jak okapy/ pochłaniacze kuchenne, wyposażone w duże moce wyciągowe i filtry węglowe z powodzeniem stanowią sposób na rozwiązanie dla tego typu problemów.
grafiki wykorzystane w projekcie:
obrazy i fotoobrazy firmy VAKU-DSGN: https://vaku-dsgn.pl/sklep/
oraz https://pl.fotolia.com/
Project Details
- Mieszkanie: 47,90 m2 Kraków, ul. Siewna.
- Kolorystyka: biel, krem, szarość, czarny, turkus, fiolet.
- Materiały: podłoga z paneli podłogowych Quick-Step, płytki gresowe i ścienne rektyfikowane szare, fototapeta drukowana na szkle, szkło hartowane, stal szczotkowana i chromowana, płyta mdf lakierowana na wysoki połysk na kolor jasny krem, płyta fornirowana wybarwiana pod kolor podłogi z paneli, tapeta winylowa, konglomerat szary, materiał tekstylny szary i niebieski, skóra, farba zmywalna, lustra, szkło typu lacobel.
- Główne akcenty dekoracyjne: jjasne ściany uzupełnione dekoracyjnymi pasami szarej farby, dodatki w kolorze białym, szarym, czarnym, turkus i fiolet, nowoczesny dywan, proste formy lamp, obraz i grafiki – fotografie, lustra, półki, rośliny, fototapeta drukowana na szkle.