• 1 of 8

 • 2 of 8

 • 3 of 8

 • 4 of 8

 • 5 of 8

 • 6 of 8

 • 7 of 8

 • 8 of 8

Mieszkanie w Bochni

Mieszkanie w stylu eko jest dowodem na to, że nawet w niewielkim lokalu mieszkalnym jesteśmy w stanie stworzyć wnętrze spełniające eko zasady projektowania – sprzyjające odpoczynkowi, pozytywnie nastawiające do życia oraz funkcjonujące w zgodzie z jego mieszkańcami ściśle przestrzegającymi ekologicznego trybu życia. Projekt dotyczył 37,00 m2 mieszkania: salonu, kuchni, sypialni, przedpokoju oraz łazienki.

Układ funkcjonalny wnętrza rozwiązany został poprzez wyburzenie wszystkich możliwych do wyburzenia ścianek działowych w mieszkaniu i postawienia ich na nowo w innym, bardziej przemyślanym, niż pierwotny układzie miejscu, dzięki czemu zyskaliśmy o wiele korzystniejszy układ zabudowy kuchennej, w przedpokoju znalazło się miejsce dla szafy wnękowej, a z salonu udało się wydzielić przestrzeń dla sypialni. Niewątpliwie problematyczne w mieszkaniu jest doświetlenie światłem naturalnym, gdyż mieszkanie posiada tylko jedno okno. Z konieczności łazienka oraz kuchnia są tutaj pomieszczeniami ciemnymi. Do sypialni jednak będzie docierać światło naturalne za sprawą ścianki działowej zasługującej na uwagę, postawionej pomiędzy salonem i sypialnią. Ścianka ta jest bowiem regałem wkomponowanym w układ wnętrza. Typowe dla tego rodzaju metrażu jest zaprojektowanie wszystkich mebli na wymiar. Zabieg ten daje nam możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Wnętrze utrzymane w tonacji bieli, kremów, szarości i zieleni. Jedynymi elementami kontrastującymi z ogólną kolorystyką mieszkania są szafka podumywalkowa oraz szafka na kosmetyki, wyróżniające się na tle białych płytek łazienkowych. Lustra zlokalizowane w mieszkaniu w przedpokoju oraz łazience służą optycznemu powiększeniu tych przestrzeni.

 

Nasze rady: Dokonując budowy czy remontu domu, wyposażając mieszkanie czy miejsce swojej działalności gospodarczej zwracaj uwagę aby wybierać materiały wykończeniowe oraz wyposażenia z ekoatestami. Materiały tego typu nie tylko produkowane są w sposób ograniczający emisję do atmosfery niekorzystnych substancji, ale również znajdujące się już w Twoim wnętrzu nie szkodzą Tobie!

 

fotografia na ścianie- Zebra Botswana.jpg on English Wikipedia
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zebra_Botswana.jpg

Szczegóły projektu

 • Mieszkanie: 37,00 m2 Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego.
 • Kolorystyka: biel, krem, szarości, zieleń.
 • Materiały: deska podłogowa Dąb Szary, płyta fornirowana Dąb Szary, płyta mdf lakierowana wysoki połysk w kolorze białym, grafitowym i amarantowym, konglomerat szary, stal szczotkowana, fototapeta drukowana na szkle.
 • Główne akcenty dekoracyjne: ściany malowane na kolor zielony i grafitowy, fototapeta bambus drukowana na szkle, grafika w antyramie z elementem fauny, rozrzeźbione lampy.
 • Eko: W mieszkaniu zastosowano materiały wykończeniowe z ekoatestami, żarówki energooszczędne, sprzęty AGD i RTV klasy minimum A+, toaleta wyposażona jest w opcję dużego i małego spłukiwania, wszystkie baterie w mieszkaniu z funkcją perlatora, przy kaloryferze głównym zainstalowano programowalny termostat, zlew wyposażony w młynek do bioodpadów, w kuchni w strefie podzlewowej zaprojektowane miejsce na pojemniki do segregowania odpadów.

Publikuj projekt