• 1 of 10

 • 2 of 10

 • 3 of 10

 • 4 of 10

 • 5 of 10

 • 6 of 10

 • 7 of 10

 • 8 of 10

 • 9 of 10

 • 10 of 10

MIESZKANIE SOFT GLAMOUR

PROJEKT WNĘTRZA WYBRANYCH POMIESZCZEŃ MIESZKANIA W KRAKOWIE. PROJEKT INSPIROWANY STYLEM SOFT GLAMOUR.

Jak już pewnie wspomnieliśmy nie raz – każde wnętrze jest dla nas wyzwaniem, a praca projektowa sprawia olbrzymią satysfakcję. Tym bardziej kiedy możemy podziwiać wizualne efekty naszej współpracy z Inwestorem. I bez względu na skalę zlecenia, każdy projekt przeżywamy tak samo. Tym razem tematem prac projektowych były wybrane pomieszczenia mieszkania w Krakowie. Projektowane pomieszczenia już urządzone, zamieszkiwane przez kilka dobrych lat, należało poddać remontowi. A zatem „wyglądowemu liftingowi”. Projekt dotyczył 36,30m2 wnętrza mieszkaniowego w zabudowie wielorodzinnej : salonu (pokoju dziennego) z jadalnią, kuchni oraz sypialni.

Charakterystycznym elementem istniejącej aranżacji była bardzo przyjemna dla oka kolorystyka wyposażenia i dekoracji: gustowne beże, szarości, biele i brązy. Do nich oczywiście musieliśmy się dopasować kreując nowe wnętrze. Jako elementy ozdobne aranżacji wybrane zostały tapety, złote listwy/sztukaterie ścienne, żywica, farby. Uzupełnione zostały one dodatkowo o lampy wiszące, ozdoby ścienne, meble ruchome. W pokoju dziennym dla przełamania beżowo/szarej kolorystyki, zaproponowany został dodatkowy kolor – pastelowy fiolet w postaci zasłon i dekoracyjnych poduszek na sofie. Sypialnia utrzymana w jasnych i delikatnych szarościach, uzupełniona została kolorem pudrowo różowym. W projektowanym wnętrzu zauważyć można inspirację stylistyką soft glamour wybraną przez Inwestorów, jako styl uzupełniający dla wnętrza. Bardzo nam przyjemnie, że nasze pomysły przypadły Inwestorom do gustu i tymi niewielkimi zmianami można było przywrócić w mieszkaniu świeżość i blask.

Nasze rady:

Mała zmiana, wielki efekt.

Zapraszając architekta do siebie w celu zaaranżowania na nowo lub przearanżowania wnętrza, nie zawsze należy obawiać się, że architekt wnętrz tzw. „wywróci wnętrze do góry nogami” i zmusi Inwestora do wielkich zmian, które wiązać się będą z ogromnymi kosztami. Czasem ( i dotyczy to właśnie wnętrz, które podlegać mają remontowi) wystarczy kilka korekt – kolorystycznych, materiałowych, wyposażenia, dekoracyjnych, aby wnętrze zyskało uzupełnienie, a tym samym przeszło w inny wymiar. Od lat podkreślamy, że nasza praca to współpraca z Inwestorem, więc zmiany we wnętrzu są wynikiem naszych wspólnych ustaleń i działań.

Materiał graficzny:

https://www.photowall.pl/mediterranean-villages-warm-obrazy-na-plotnie

Project Details

 • Mieszkanie: 36,30 m2 Kraków, ul. Franciszka Kniaźnina.
 • Kolorystyka: beż, biel, szarość, brąz, jasne i ciemne drewno/fornir, złoto, czarny, dodatki pastelowego fioletu i pudrowego różu.
 • Materiały: panel podłogowy Tarkett, płytki gresowe beż/szary beż, płytki gresowe szare strukturalne ze wzorem, płyta meblowa mdf lakierowana na wysoki połysk na kolor krem, płyta fornirowana wenge, szkło lacobel w kolorze cappuccino i krem, żywica Metropolis jasny krem, tapeta winylowa beż/szary beż/złoto z delikatnym wzorem Versa, Vesstige, Foldecor, złote listwy stalowe/sztukaterie, tkanina w różnym rodzaju i o różnej fakturze w kolorze szarość, pastelowy fiolet i pudrowy róż, lustra, szkło.zezroczyste, lustra, stal imitująca mosiądz/mosiądz, poliuretanowa sztukateria ścienna, kompozyty, materiał tekstylny.
 • Główne akcenty dekoracyjne: gustowne zestawienie beży, szarości i bieli z jasnym i ciemnym drewnem, tapety winylowe, dekoracyjne listwy złote/sztukaterie, lampy, ozdoby ścienne, meble ruchome.

Publikuj projekt