• 1 of 19

  • 2 of 19

  • 3 of 19

  • 4 of 19

  • 5 of 19

  • 6 of 19

  • 7 of 19

  • 8 of 19

  • 9 of 19

  • 10 of 19

  • 11 of 19

  • 12 of 19

  • 13 of 19

  • 14 of 19

  • 15 of 19

  • 16 of 19

  • 17 of 19

  • 18 of 19

  • 19 of 19

MIESZKANIE NOWY TARG

PROJEKT WNĘTRZA REMONTOWANEGO MIESZKANIA. ARANŻACJA INSPIROWANA STYLISTYKĄ BOHO/HYGGE.

Małe wnętrze, wielkie wyzwanie. Bo do prawdziwych wyzwań projektowych należy prawidłowa aranżacja mieszkania o metrażu 37m2. Kiedy za zadnie mamy zachować komfort użytkowania, spełnić wytyczne Klienta, skomponować pełną funkcję projektowanej przestrzeni oraz zachować odpowiednią estetykę i wysoki poziom wizualny wnętrza. Tematem prac projektowych było funkcjonalne i praktyczne zaaranżowanie remontowanego mieszkania zlokalizowanego w Nowym Targu. Urocza i widna przestrzeń mieszkaniowa z bez balkonu. Ale z widokiem na…Tatry. Projekt dotyczył 37,03m2: pokoju dziennego, kuchni, przedpokoju, sypialni i łazienki.

Wnętrze remontowane w budynku z lat 50tych. Podczas inwentaryzacji zastaliśmy charakterystyczne dla tego typu mieszkań krzywizny ścian, drzwi wewnętrzne, płytki pcv, zaoblenia na styku ściana sufit, małe kafelki, parkiety, lastrykowe parapety, boazerię, termę i masę rur od instalacji wod–kan poprowadzonych po ścianach. W zastałej przestrzeni otrzymaliśmy zadanie na zaprojektowanie kuchni z jadalnią i miejscem do pracy, pokoju dziennego z rozkładaną sofą i telewizorem, komodą, regałem i dużą szafą, przedpokoju z miejscem do przechowywania, sypialni z szafą i komodą oraz łazienki z prysznicem. Wymagało to wyburzenia kilku ścian działowych, korekty otworów drzwiowych, przeprojektowania instalacji i dobudowania jednej ściany. Ale sukces został osiągnięty. Całość ubrana w jasną paletę barw (bo jasne kolory dają złudzenie optycznego powiększenia przestrzeni i ładu) oraz stylistykę boho/hygge. Z uwagi na nowotarską lokalizację, na ścianach pojawiły się obrazy i plakaty o tematyce gór i przyrody. Wnętrze stylizowane, ale w umiarkowanym stopniu, aby uniknąć wrażenia przytłoczenia i przesady. Chodziło nam o to, aby mimo intensywnej funkcji, w mieszkaniu panowała harmonia i porządek. Dodatkowo za cel postawiliśmy sobie osiągnięcie efektu przytulności przy pomocy koloru ścian i paneli podłogowych, beżowych płytek, drewnianych żaluzji, cegły okładzinowej, ozdobnych frontów meblowych, dodatków wyposażenia jak lampy, stoliki kawowe, krzesła, dywany, chodniki, pledy, narzuty, poduszki, wazony, misy, roślinność. Ogromnym plusem wnętrza jest jego doświetlenie światłem dziennym – 4 otwory okienne na takim metrażu to coś cudownego. Największą zagadką wnętrza, było zaplanowanie miejsca na pralkę i suszarkę, planowaną początkowo w łazience. W łazience zdecydowaliśmy się jednak zaplanować umywalkę z szafką podumywalkową, małą wannę 70x120cm z parawanem i wc z szafką nad geberitem, a pralka i suszarka zaprojektowane zostały w kuchni i ukryte w meblu przy zlewozmywaku. A gdzie tu kolor? Za wskazówkami Klientki cała aranżacja zaprojektowana została w neutralnych kolorach ziemi, jedynym wyjątkiem stała się sypialnia, gdzie tapicerka łóżka, kolor ścian i dodatków skierowane zostały w stronę wyważonych odcieni koloru różowego.

Nasze rady:

Kawalerka kontra małe mieszkanie.

Z przyzwyczajenia małe mieszkanie dostosowane swoim metrażem dla jednej osoby nazywane jest współcześnie kawalerką. My również niejednokrotnie projektując lub pisząc na temat małych mieszkań, nazywamy je kawalerkami. Bo w obecnych czasach mieszkania do metrażu ok. 40-45m2 traktowane są jako do zamieszkania przez jedną osobę. A co na to słownik języka polskiego PWN ???? ? Otóż:

kawalerka I

1. «samodzielne mieszkanie jednopokojowe»

2. pot. «przedmałżeński okres życia mężczyzny»

Jednopokojowe!!! :O Ceny mieszkań, które dominują aktualnie na rynku nieruchomości, zmieniają diametralnie przekrój metrażowy projektowanych i budowanych mieszkań stanowiących oferty deweloperów. Wracamy z przytupem do metraży mieszkań budowanych w latach 50 i 60 tych, czyli małych mieszkań i kawalerek. Czy to dobry kierunek? Czy będziemy je kupować do zamieszkania dla siebie i kondensować w nich nasze dobra i rodzinę, czy raczej inwestycyjnie? Czy może pójdziemy w modele europejskie, czyli nie zakup mieszkania, ale jego wynajęcie? Co daje większą swobodę w zmienia destynacji zamieszkania i pracy. Czy wyprowadzimy się z miast do domów na wsi? To wszystko jest nowe i zmienne. Zależne od wielu czynników i oczywiście popytu. Pewne jest, że bez względu na to, czy naszym zleceniem będzie zaprojektowanie 200m2, czy 20m2 lokalu to na pewno efekt będzie sukcesem!

Materiał graficzny wykorzystany w projekcie:

https://desenio.pl/p/plakaty/natura-i-krajobrazy/alps-plakat/

https://desenio.pl/p/plakaty/natura-i-krajobrazy/scenic-mountains-plakat/

https://mattydesign.pl/produkt/plakat-na-sciane-gorskie-szczyty-tatr-jasne-wolowiec/

https://mattydesign.pl/produkt/plakat-na-sciane-gorskie-szczyty-tatr-jasne-koscielec/

https://desenio.pl/p/plakaty/natura-i-krajobrazy/krajobrazy/pink-haze-plakat/

https://desenio.pl/p/plakaty/zestaw-plakatow/pastel-sky-beach-duo-zestaw-plakatow/

Project Details

  • Mieszkanie: 37,03 m2 Nowy Targ, ul. Szaflarska.
  • Kolorystyka:/strong> biel, ciepła biel, jasne beże, jasne szarości, naturalne drewno, kolor czarny i pudrowy róż.
  • Materiały:panel podłogowy QuickStep, płytki gresowe 30x60cm beż, płyta meblowa mdf lakierowana na półmat/satynę na kolor biały frezowana i gładka, drewno, płyta fornirowana wybarwiana pod kolor paneli podłogowych, szkło hartowane przezroczyste, farba ścienna w kolorze ciepła biel, płytki ceramiczne kafelki białe dekoracyjne, płytki gresowe imitujące cegłę, płytki ścienne dekor piksel, płytki gresowe imitujące drewno, gałki i uchwyty czarne w stylu wnętrza, listwy przypodłogowe pcv białe, stal szczotkowana lub aluminium, stal anodowana biała, stal satyna/inox, sklejka, wiklina, sznurek, lustra, materiał tekstylny tkanina imitująca len/gruby len/boucle, materiał tekstylny tkanina imitująca zamsz/welur, tworzywo sztuczne,, tkaniny tekstylne dodatkowe z naturalnych materiałów – len, bawełna, wełna i w naturalnej kolorystyce.
  • Główne akcenty dekoracyjne: ciepła biel ścian, białe meble, drewno naturalne, cegła, płytki/kafelki ceramiczne białe cegiełki, dekoracyjne fronty meblowe, czarne gałki i uchwyty, lustra, plakaty i obrazy, poduszki, narzuty, pledy, wazony z suszkami, wiklinowe kosze, ozdoby ze sznurka, drewniane lampy, dywany i chodniki, makramy.

Publikuj projekt