• 1 of 11

 • 2 of 11

 • 3 of 11

 • 4 of 11

 • 5 of 11

 • 6 of 11

 • 7 of 11

 • 8 of 11

 • 9 of 11

 • 10 of 11

 • 11 of 11

ŁAZIENKI KRAKÓW

PROJEKT WNĘTRZA TRZECH ŁAZIENEK W DOMU JEDNORODZINNYM W KRAKOWIE.

Prezentujemy projekt 3 niebieskich łazienek. Mając na myśli niebieską łazienkę, naturalnie nie chodzi o to, aby w kolorze niebieskim „utonąć”. Pamiętać należy, aby kolor ten był rozmyślnie zaprojektowanym dodatkiem dekoracyjnym. A zabawa w projektowanie z kolorem niebieskim otwiera przed nami szeroką paletę jego odcieni. Dzięki temu zadaniu aranżacyjnemu, możemy pochwalić się kolejnym bardzo gustownym i ponadczasowym projektem wnętrza łazienek. Projekt dotyczył 17,51m2 łazienek (łazienka 1 3,78m2, łazienka 2 6,07m2, łazienka 3 7,66m2).

Łazienka 1. Pomieszczenie zlokalizowane na parterze, pełniące funkcję toalety przylegającej do strefy dziennej domu. Aranżacja poza zastosowaniem koloru niebieskiego, miała zapewnić efekt „wow” we wnętrzu. Zastosowano dekoracyjne płytki ze wzorem, płytki w połysku imitujące białą cegłę, płytki drewnopodobne, szaro niebieską farbę satynową, szaro niebieską płytę mdf lakierowaną na matowo, płytę fornirowaną. Całość uzupełniają detale w kolorze czarnym. Na głównej ścianie pojawiło się okrągłe lustro na skórzanym, czarnym pasku.

Łazienka 2. Pomieszczenie na piętrze, do którego wejście prowadzi z sypialni. Tzw. łazienka rodziców. Aranżacja miała zawierać kolor niebieski, drewno i wzór „jodełki”. Zastosowano płytki w połysku imitujące niebieską cegłę układaną na wzór jodełki, płytki drewnopodobne oraz płytki białe satynowe. Całość uzupełniają detale w kolorze czarnym i szarym.

Łazienka 3. Pomieszczenie na piętrze, do którego wejście prowadzi z korytarza. Tzw. łazienka dzieci. Aranżacja miała zawierać kolor niebieski, biały i szary oraz zapewnić łatwość sprzątania. Wnętrze projektowane dla trzech chłopców. Zastosowano płytki w stonowanym kolorze indygo gładkie satynowe i ze wzorem, płytki białe satynowe i płytki szare. W łazience tej zaprojektowano również meble zabudowujące zestaw pralka/suszarka. Całość uzupełniają detale w kolorze czarnym, słonecznym/bananowym żółtym i pomarańczowym.

Nasze rady:

Aby nie pozostać w monotonni i nudzie, nie bójmy się koloru.

Jak większość architektów wprost uwielbiamy szarości, których odcieni możemy zastosować setki i to zawsze będzie kolor bliski naszemu sercu. Do tego biele, drewno, czarne dodatki, arrrrr. Ale znając szeroką paletę kolorów, zawsze staramy się te nasze ukochane, stonowane barwy czymś uzupełnić, ożywić, podkręcić. Czym? Kolorem. Z własną głową zaaferowaną ponadczasowymi i bezpiecznymi barwami, szalenie dobrze pracuje nam się z klientami, którzy upodobali sobie kolor. Bardzo lubimy pracować z kolorem, wyznaczać jego skalę barwy i proporcje lokalizacji, dopasowywać do niego pozostałe kolory podstawowe i dodatki. Dlatego tak wielce satysfakcjonujące są dla nas projekty wnętrza z kolorem. Tym razem wnętrza łazienek zaprojektowane w kolorze niebieskim.

Materiały graficzne:
https://desenio.pl/pl/graphic-pastels-1-plakat

https://desenio.pl/pl/graphic-pastels-2-plakat

Project Details

 • Dom jednorodzinny: 17,51 m2 Kraków.
 • Kolorystyka: stonowana biel, szarości, odcienie niebieskiego, czerń.
 • Materiały: płytki gresowe imitujące drewno, płytki gresowe 20x20cm ze wzorem, płytki ceramiczne ścienne w połysku białe i niebieskie 10x30cm, płytki ceramiczne ścienne satynowe białe i indygo 24x74cm, płytki gresowe jasno szare 59,7x59,7cm, farba satynowa szaro niebieską, płyta mdf lakierowana na wysoki połysk na kolor biały, płyta mdf lakierowana na matowo na kolor szaro niebieski i płyta fornirowana wybarwiana pod kolor płytek drewnopodobnych, stal, ceramika sanitarna, lustra.
 • Główne akcenty dekoracyjne: zestawienie koloru niebieskiego, bieli i drewna, z akcentami koloru czarnego i chromu.

Publikuj projekt