• 1 of 6

  • 2 of 6

  • 3 of 6

  • 4 of 6

  • 5 of 6

  • 6 of 6

ŁAZIENKI DOM LIBERTÓW

ELEGANCKI I NOWOCZESNY MINIMALIZM W KOLORZE CIEPŁYCH ODCIENI MARMURU INSPIROWANEGO WZOREM CALACATTA, CZYLI PROJEKT WNĘTRZA DWÓCH ŁAZIENEK W DOMU JEDNORODZINNYM W LIBERTOWIE.

Przepiękne, błyszczące, wielkoformatowe płytki inspirowane teksturą marmuru Calacatta, o ciepłym i bardzo eleganckim wybarwieniu, uzupełnione czarnymi, grafitowymi i złoto-rózowymi dodatkami. Projekt dotyczył dwóch łazienek: łazienki głównej o powierzchni 9,50m2 i łazienki przy sypialni o powierzchni 8,65m2.

Projekt łazienek stanowi część dużego projektu wnętrza naszego autorstwa dotyczącego domu jednorodzinnego zlokalizowanego w Libertowie. Zgodnie ze wskazówkami Klientów aranżacja łazienek miała być utrzymana w klimacie eleganckiego i funkcjonalnego minimalizmu, a wykorzystane materiały okładzinowe miały swoim wyglądem zapewnić efekt subtelnej, a jednocześnie oryginalnej dekoracji. Łazienki miały również stylistyczne nawiązywać do pozostałej części projektu wnętrza domu. W aranżacji łazienek wykorzystano wielkoformatowe płytki o błyszczącej powierzchni, nawiązujące teksturą do marmuru. Płytki te znakomicie skontrastowane zostały z grafitowo-rudymi płytkami gresowymi zastosowanymi na podłodze, grafitowymi matowymi meblami, szarym konglomeratem oraz czarnymi, stalowymi detalami inspirowanymi stylistyką industrialną i loft. Kolorystyka i aranżacja łazienek uzupełniona detalami wyposażenia w kolorze różowego złota. Łazienki wizualnie miały być prawie identyczne, co mamy nadzieję udało się nam osiągnąć.

Nasze rady:

Kilka słów o porządku stylistycznym we wnętrzach.

W opisie do projektu łazienek zawartym powyżej, wspomniane zostało, że wskazówką od Klienta było zaprojektowanie dwóch, prawie identycznych łazienek, co mamy nadzieję udało nam się zrealizować. W tej sytuacji pragniemy wyjaśnić, że dwie bardzo bliskie do siebie wyglądowo łazienki, wcale nie muszą wskazywać na brak pomysłu na wnętrze, czy nudę w aranżacji. Dobrze zaprojektowane pomieszczenia wnętrza domu, czy mieszkania stanowić mają zawsze jedną, spójną ze sobą, wyważoną i całościową kompozycję. Aby to zachować i zrealizować przestrzenie muszą się ze sobą łączyć poprzez podobne detale, kolory, materiały, elementy wyposażenia. Jest to po krótce wyznacznik i sposób na wykonanie dobrze zaprojektowanego wnętrza.

Project Details

  • Dom jednorodzinny: 18,15m2 Libertów.
  • Kolorystyka: biel, delikatne beże i szarości, grafit, rudości, czarny i różowe złoto.
  • Materiały: wielkoformatowe płytki gresowe 150x150cm inspirowana marmurem Calacatta w ciepłych, beżowo-złotych odcianiach, płytki gresowe imitujące bazalt z rudym wybarwieniem, stal malowana proszkowo na kolor czarny, płyta meblowa mdf lakierowana na matowo na kolor grafitowy i biały, blat konglomeratowy szary, ceramika sanitarna w kolorze białym, czarnym, armatura łazienkowa w kolorze czarnym i różowe złoto, lustra.
  • Główne akcenty dekoracyjne: wielkoformatowe płytki ze wzorem imitującym teksturę marmuru, płytki imitujące bazalt, czarne i różowo-złote detale wyposażenia, oryginalne lampy sufitowe o kształcie koła.

Publikuj projekt