• 1 of 5

  • 2 of 5

  • 3 of 5

  • 4 of 5

  • 5 of 5

Łazienka w Krakowie

ŁAZIENKA PEŁNA SŁOŃCA INSPIROWANA STYLEM MAROKAŃSKIM – ARCHITEKT WNĘTRZ KRAKÓW

Pomysł na wnętrze stworzył się podczas pierwszego spotkania z inwestorami. Stało się oczywiste, że dostrzegalne w całym ich domu liczne pamiątki z wakacyjnych wyjazdów staną się wyznacznikiem dla stylu łazienki. I tak wpisując się w upodobania, jedni wybierają surowy i chłodny styl skandynawski, my obraliśmy kierunek ku gorącemu słońcu południa. Projekt dotyczył 3,80 m2 łazienki oraz 0,90 m2 wc zlokalizowanych w ponad 50 letnim domu wielorodzinnym w Krakowie.

Rozwiązaniem dla stworzenia układu funkcjonalnego wnętrza okazało się powielenie układu pierwotnego łazienki czyli dopasowanie się do rozsądnie rozmieszczonych punktów hydraulicznych i piecyka gazowego. Następnie dokonaliśmy wyboru płytek podstawowych (płytki kamienne) oraz barwnych płytek ceramicznych z ornamentem oraz elementów dekoracyjnych. Wszystko z myślą, aby stworzyć wnętrze oryginalne, wpisujące się w styl marokański, ale nie przytłaczające. Powszechnie wiadomo, że styl marokański, tak jak zbliżone mu inne style południowe niesie ze sobą paletę intensywnych kolorów, złoto, srebro, arabeski, rozety, ornamenty i wzory, tkaniny, lampiony, lampy, latarnie. Cieszymy się, że udało nam się na tak niewielkiej powierzchni stworzyć wnętrze, gdzie kolory i wzory oświetlone delikatnym światłem lampionów tworzą mistyczny nastrój, sprzyjający relaksowi i odprężeniu. Orientalny, trochę bajkowy świat znalazł miejsce już nie tylko w sercach właścicieli projektowanego wnętrza.

Nasze rady:

Jesteśmy ogromnymi fanami tworzenia wnętrz stylizowanych i inspirowanych wpływami docierającymi z różnych stron świata. Dzięki rozwijaniu takich pomysłów udaje nam się tworzyć wnętrza ciekawe, inspirujące, indywidualne. Warte uwagi jest również podkreślenie, że obowiązujące na świecie od setek a nawet tysięcy lat style są ponadczasowe. Pamiętajmy jednak, że wybierając styl charakterystyczny, intensywny i barwny, musimy naprawdę być do niego przekonani, aby feria kolorów i ornamentów nas nie przytłoczyła.

Project Details

  • Łazienka: 3,80 m2 Kraków, ul. Henryka Sienkiewicza
  • Kolorystyka: krem, stonowane czerwienie, oranże, żółcienie, zielenie, srebro, błękity.
  • Materiały: płytki z kamienia naturalnego, płytki ceramiczne 10x10 cm wytwarzane ręcznie w sposób tradycyjny przez MAD, drewno malowane, detale stal malowana proszkowo na kolor złoty.
  • Główne akcenty dekoracyjne: charakterystyczne płytki ceramiczne z ornamentem, lampiony i lampy, tkaniny.

Publikuj projekt