Co należy wiedzieć o feng shui: sha – energia agresywna:

Jeśli nastąpią zakłócenia w naturalnym przepływie energii chi, wówczas powstaje energia sha. Sha jest to stojąca w miejscu lub niewłaściwie skierowana, niekorzystna chi. Wiele przykładów wskazuje na to, że człowiek ingerując w przyrodę wytwarza źródła sha, tak więc długie proste ulice, przewody, mosty, tory kolejowe, autostrady sprawiają, że energia pędzi po nich w zawrotnym tempie, dla siebie nienaturalnym. Obok sztucznych źródeł sha istnieją również naturalne jak spiętrzenie skał, żyły wodne, odłamki skalne, szczeliny w ziemi, obniżenia terenu, wiry, sztormy, wulkany.

Opisując sha, nie można pominąć kwestii tzw. ukrytych strzał. To obrazowe pojęcie zaczerpnięte z nauki feng shui odnosi się do wszystkiego, co zbyt szybkie, zbyt ostre, zbyt gwałtowne i wytwarza szkodliwą energie sha. Może to być również uregulowana przez człowieka rzeka, która poprzez ingerencję człowieka została pozbawiona swej energii.

Dodatkowo ściśle z energią sha związane są tzw. zatrute strzały feng shui, są to kłujące lub bardzo ostre przedmioty, jak noże i widelce, a również domy z prostokątnymi, kanciastymi i ostrymi wieżami. Jak strzały działają poza tym: ostre, spadziste dachy, których brzegi skierowane są na nasze mieszkanie; słupy wysokiego napięcia; ostre kąty wieżowca lub wieży antenowej; słupy podporowe i belki.

W mieszkaniu znajdujemy następujące źródła sha: kanty mebli, rogi ostrych przedmiotów, belki sufitowe, ukośne dachy, długie korytarze jako autostrady energii, schody z przejrzystymi stopniami, korytarze dzielące dom na dwie symetryczne połowy, drzwi lub okna zlokalizowane naprzeciw siebie, włączone urządzenie elektryczne z bezpośredniej bliskości człowieka.

feng

Najnowsze komentarze