KOLOROTERAPIA – POMARAŃCZOWY I ŻÓŁTY:

Tajemnicza moc oddziaływania na nas kolorów, zastanawiała już od wieków badaczy oraz wielkich myślicieli. Jak to się dzieje, że kolor może wpłynąć na nasze usposobienie, stan emocjonalny czy fizyczny? Zapoczątkowana przez Goethego teoria „zmysłowo-estetycznego oddziaływania kolorów” ma do dziś wielkie znaczenie dla psychologów. Coraz szerzej kolor wykorzystywany jest w medycynie naturalnej – stosowana chromoterapia oraz koloroterapia, z sukcesem wykorzystuje uzdrawiające oddziaływanie koloru na nasz organizm.

Dzisiaj prezentujemy kolor pomarańczowy oraz żółty.

Pomarańczowy – utożsamiany z kreatywnością, witalnością, pogodą ducha, ciepłem i radością. Zbliża, pobudza i oddziałuje pozytywnie na cały organizm. Leczy nadwyrężone nerwy, korzystnie wpływa na układ trawienny, zwiększa naturalna odporność organizmu. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartość. Kojarzony z owocami, egzotycznymi kwiatami, tropikalnymi ptakami, napawa nas dobra energią. Symbol niższych wartości intelektualnych czyli wiedzy zdobytej tylko na własny użytek.

Żółty – kolor ciepła i życia, ma działanie ożywiające i inspirujące. Pobudza reakcje rozumowania. Pomaga również w panowaniu nad emocjami, dzięki czemu jest pomocny w rozwiązywaniu konfliktów. Wzmacnia system nerwowy, stymuluje mózg, rozjaśnia myślenie, poprawia pamięć i koncentrację. Symbol intelektu i mądrości, inspiruje wzniosłe umysły. Uspokaja psychicznie, lecz u niektórych osób może jednak wywołać irytację.

Koloroterapia

Koloroterapia

Koloroterapia

Koloroterapia

Koloroterapia

Koloroterapia

 
Marengo Architektura Wnętrz

Najnowsze komentarze