Jaśnie oświecona, czyli jak dobrać najkorzystniejsze dla nas oświetlenie do łazienki, cz.2:

  1. Oświetlenie pośrednie (boczne) – przede wszystkim jest to oświetlenie strefy toaletowej z umywalką. Oświetlenie w postaci kinkietów, lamp naściennych, wszelkiego oświetlenia funkcjonalnego, jak np. lamp na wysięgnikach, oświetlenia wbudowanego w lustra i nadbudowy, itp.

Oświetlenie boczne, szczególnie w strefie przy umywalkowej zapewni właściwe warunki dla wykonywania precyzyjnych czynności, jak golenie czy robienie makijażu. Najlepiej instalować je po obu stronach lustra lub tuż nad nim. Istotne jest, aby dobrać je oraz zainstalować w taki sposób, aby dawały odpowiednie światło na twarz, nie rażąc przy tym w oczy. Odpowiednie są klosze z mlecznobiałego szkła czy oświetlenie kierunkowe, pozwalające na rozpraszanie wiązki światła.

oświetlenie łazienki

oświetlenie łazienki

  1. Oświetlenie dekoracyjne – to głównie oświetlenie tworzące nastrojowy klimat w łazience oraz podkreślające materiały dekoracyjne zastosowane w wnętrzu, czy jego bryłowość. Oświetlenie punktowe czy liniowe w postaci pasków LED zlokalizowane we wnękach w nadbudowie g-k, oświetlenie zlokalizowane w podcięciu obudowy wanny, oświetlenie zlokalizowane w fugach czy oświetlenie przypodłogowe, dzięki odpowiedniemu montażowi oświetlenie dekoracyjne daje efekt delikatnego i rozproszonego światła.

Jeśli łazienka jest odpowiednio przestronna i przewidziano w niej kącik wypoczynkowy z leżanką czy fotelem, można w nim zainstalować dodatkowy kinkiet lub postawić lampę podłogową z kloszem kierującym światło do góry.

oświetlenie łazienki

oświetlenie łazienki

Marengo Architektura Wnętrz

Najnowsze komentarze