JAK WYBRAĆ LODÓWKĘ SIDE BY SIDE?

Lodówka należy do głównych sprzętów AGD w domu. To ona zapewnia miejsce do przechowywania produktów spożywczych przedłużając ich świeżość i trwałość. Lodówka dwudrzwiowa, czyli side by side będzie znakomitym rozwiązaniem dla większej rodziny oraz osób, które lubią robić większe zakupy. Sam produkt znajduje coraz więcej zwolenników, bo należy do bardzo funkcjonalnych oraz nowocześnie prezentujących się sprzętów kuchennych. O czym musimy pamiętać decydując się na zakup lodówki dwudrzwiowej? Czy posiada ona tylko zalety? Czy sprawdzi się w mini kawalerce?

– Wielkość: Lodówki side by side są bardzo dużymi lodówkami. Ich wymiary to zazwyczaj 75-100cm szerokości, 170-200cm wysokości i 75-90 cm głębokości. W kuchni musimy zapewnić również miejsce na swobodne otwarcie drzwi lodówki. Musimy mieć świadomość, że drzwi lodówki otwierają się na boki, i aby wysunąć np. wewnętrzne szuflady musimy drzwi lodówki otworzyć maksymalnie. Przed zakupem najlepiej przewidzieć rozważnie planowane miejsce dla lodówki, gdyż nie każda kuchnia okaże się dobrą dla niej lokalizacją.

– Cena: Ceny lodówek side by side są zdecydowanie droższe od klasycznych lodówek wolnostojących i do zabudowy. Poszukując odpowiedniego modelu oraz zapoznając się z jego funkcjami, należy pamiętać, że budżet przeznaczony na tego typu sprzęt AGD musi wynosić min. 5000zł.

– Segmenty funkcjonalne lodówki side by side: Lodówka dwudrzwiowa zapewnia w swoim wnętrzu podział na chłodziarkę i zamrażarkę. Zwykle spotkamy się z modelami, gdzie za jednymi drzwiami znajdziemy chłodziarkę, a za drugimi zamrażarkę. Są również modele, gdzie zamrażarka zlokalizowana będzie na dole urządzenia w postaci szuflad lub osobno otwieranych drzwiczek. Wybierając model sami musimy zdecydować ile miejsca potrzebować będziemy na produkty wymagające chłodzenia, a ile do zamrażania.

– Główne zalety lodówki side by side: Lodówka tego typu zapewnia nam dobrą organizację przechowywania, jej wnętrze pozwala na ułożenie produktów w sposób przejrzysty, a co za tym idzie wszystkie produkty przechowywane w lodówce będą dobrze widoczne i będziemy mieć do nich łatwy dostęp. Zaletą jest oczywiście duża pojemność lodówki 500-600 litów, a półki i szuflady pozwalają na zmianę układu wnętrza w celu dostosowania do wielkości przechowywanych w niej produktów. Drzwi otwierane na boki zdecydowanie poprawią komfort użytkowania lodówki, a sam sprzęt będzie w kuchni stylową i efektowną ozdobą. Klienci cenią sobie również dodatkowe funkcje lodówek side by side, czyli kostkarkę, podajnik, kran do wody zimnej, kran ciekłokrystaliczny, czy możliwość łączenia się z lodówką przy pomocy aplikacji na telefon.

– Na co zwrócić uwagę przed zakupem lodówki dwudrzwiowej? Pojemność: lodówki te są oczywiście bardzo pojemne, ale różnica pojemności pomiędzy różnymi modelami może wahać się nawet 40-60 litrów. Zakres temperatur: najlepiej wybierać modele z możliwością regulowania temperatury wewnątrz chłodziarki i zamrażarki, znajdziemy też modele z możliwością indywidualnego ustawienia temperatury dla różnych segmentów lodówki. Zamrażanie: modele dwudrzwiowe lodówek mają możliwość zamrażanie nawet to 10 kg żywności na dobę, gdzie dla porównania możliwości zamrażania dla standardowej lodówki to ok. 3 kg żywności na dobę. Hałas: mocne urządzenie potrzebuje odpowiednich podzespołów, które lubią być głośne, dlatego warto zwrócić uwagę na poziom decybeli jakimi będzie obciążała nasze uszy dobrze działająca lodówka side by side. Klasa energetyczna: im wyższa tym mniejsze zużycie energii, szukamy oznaczenia A+++. Funkcja podstawowa: No Frost – system zapewniający ograniczenie osiadania się szronu we wnętrzu lodówki. Funkcje dodatkowe: kostkarka, chłodna woda, aplikacja.

Najnowsze komentarze