DOM SIEPRAW
NOWOCZESNA ARANŻACJA WYBRANYCH POMIESZCZEŃ WNĘTRZA DOMU W SIEPRAWIU.
Rozbudowa domu, a wraz z nim nowa aranżacja przestrzeni strefy dziennej, komunikacyjnej i sypialni rodziców. Przestronnie i nowocześnie, z wykorzystaniem ulubionych materiałów wykończeniowych Klientów: betonu architektonicznego, wielkoformatowych płytek gresowych, drewna, czarnych elementów stalowych i koloru białego. Całość podkręcona z akcentem czerwieni. Projekt dotyczył 109,68 m2 wnętrza wybranych pomieszczeń domu: pokoju dziennego jadalnią, przedpokoju na parterze i na piętrze, wiatrołapu, garderoby, schodów i sypialni.
Wnętrze otwarte, przestronne i jasne. Z uwzględnieniem zasad projektowania bez granic. Nowoczesna stylistyka inspirowana stylem minimalistycznym i industrialnym. Ściany zdobiono płytami betonu architektonicznego, płytami fornirowanymi i tapicerowanymi zestawionych z wielkoformatowymi grafikami gresowymi na podłodze. Przestrzeń została dodatkowo uzupełniona o meble zaprojektowane na wymiar na potrzeby projektu jak: zestaw mebli rtv, regał z półką otwartą, stolik kawowy, stół jadalniany z funkcją rozkładania, meble w wiatrołapie i garderobie, szafki nocne i łóżko na stalowej konstrukcji. Całość aranżacji uzupełniają drzwi wewnętrzne – pełne z panelami górnymi oraz przeszkolone – w stylu industrialnym/loft, drewniane żaluzje okienne poziome i skośne oraz roślinność żywa. Na uwagę zasługują dwie, ażurowe, drewniane ścianki działowe, które pojawiły się, jako delikatne wydzielenie przestrzeni pokoju dziennego z jadalnią oraz dekoracyjne, zielone ściany – z wykorzystaniem paneli zielonych z tworzywa sztucznego (typu wertykalny ogród). W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni, pod schodami zaprojektowano schowek, dostępny zawsze, kiedy winda domowa będzie na piętrze.
Nasze rady:
Projektowanie bez barier: w domu.
Definicje projektowania bez barier mówią, aby wszelkie przeszkody i elementy wyposażenia umieścić poza główną przestrzenia komunikacyjną. Najlepiej, jeśli wszystkie elementy wyposażenia przestrzeni nie przekraczały jednej, ściśle wyznaczonej linii, co zapewni komfort użytkowania wnętrza przez osobę niepełnosprawną. Tym razem planując aranżację wnętrza domu, w którym mieszka osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim, nasze projektowanie bez granic obejmowało zapewnienie optymalnej i komfortowej przestrzeni do poruszania się we wnętrzu, przeprojektowanie schodów wewnętrznych w taki sposób, aby w duszy schodów można było zlokalizować domową windę, zredukowanie drobnych przeszkód takich jak: progi, rośliny wolnostojące, drobne meble i dywany do minimum oraz zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi wewnętrznych.
Materiał graficzny:
https://www.posterlounge.pl/p/642070.html
https://www.posterlounge.pl/p/734223.html#paid=19222
https://www.posterlounge.pl/p/734224.html#paid=19222
Project Details
- Apartament: 109,68 m2 Siepraw, ul. Królewska.
- Kolorystyka: biel, jasne szarości, drewno i panele drewniane, czarne detale, akcenty koloru czerwonego (strefa dzienna) i granatowego (sypialnia).
- Materiały:płytka gresowa Grand Collection MaxFliz 120x120cm, płyty betonu architektonicznego Vivenda 60x120cm i 45x90cm, panele podłogowe laminowane QuickStep kol. Capture, panele tapicerowane ścienne, panele fornirowane ścienne, panele fornirowane zestawione z listwami stalowymi w kolorze czarny mat, lustra, plakaty, obrazy, zielone ściany (ogród wertykalny), drzwi wewnętrzne bezprzylgowe z ościeżnicami rewersyjnymi, drzwi wewnętrzne w stylistyce loft, czarne lampy punktowe, plafony i reflektory kierunkowe, płyta mablowa mdf lakierowana na matowo na kolor biały, płyta meblowa fornirowana, stal malowana proszkowo na kolor czarny matowy, żaluzje drewniane okienne poziome i skośne, drewno, stal, tkanina tapicerska Fargotex Magic Home Flash New 13.
- Główne akcenty dekoracyjne: zestawienie betonowych szarości z drewnem/fornirem i kolorem białym, z dodatkiem koloru czarnego, czerwonego i granatowego, płyty betonu architektonicznego mocowane do ścian, płytki gresowe 120x120cm na podłodze, panele fornirowane mocowane do ścian, drzwi z panelem górnym oraz drzwi w stylu loft, czarne oświetlenie punktowe wpuszczane w sufit podwieszany, czarne reflektory kierunkowe na szynoprzewodach, oświetlenie sufitowe czarne, panele podłogowe laminowane o intensywnym usłojeniu, obrazy wielkoformatowe i plakaty, plakaty o tematyce rodzinnej, panele tapicerowane ścienne, panele zielone (zielona ściana), ściany działowe ażurowe drewniane, projektowane meble na wymiar, dekoracyjne belki sufitowe, drewniane żaluzje okienne poziome i skośne.